Biblioteka Śląska będzie zamknięta przez miesiąc! A może nawet dłużej. Powodem koronawirus

2020-03-11 8:46 NAU
Biblioteka Śląska
Autor: antekbojar/cc0/wikipedia Biblioteka Śląska

Aż do 13 kwietnia włącznie nieczynna będzie Biblioteka Śląska w Katowicach. Ma to oczywiście związek z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem. Aktualne wypożyczenia książek zostaną przedłużone o 30 dni, a kary za niezwrócone w tym czasie zbiory nie będą naliczane. Przypomnijmy, że dzisiaj 11 marca rano Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne zarażenia koronawirusem w Polsce.

Biblioteka Śląska zamknięta do 13 kwietnia. Powodem koronawirus

Władze Biblioteki Śląskiej poinformowały, że biblioteka będzie nieczynna aż do 13 kwietnia włącznie.

- W trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, a także działając zgodnie z zaleceniami Zarządu Województwa Śląskiego, informujemy, że Biblioteka Śląska zostaje zamknięta do 13 kwietnia 2020 r. włącznie - poinformowały władze Biblioteki Śląski.

W związku z taką decyzją nie będą realizowane zamówienia oraz zwroty książek. Aktualne wypożyczenia zostaną przedłużone o 30 dni, a kary za niezwrócone w tym czasie zbiory nie będą naliczane. Dodatkowo wszystkie zaplanowane w gmachu głównym (plac Rady Europy 1) oraz w agendach Biblioteki Śląskiej (ul. Francuska 12 i ul. Ligonia 7) wydarzenia z udziałem publiczności zostają odwołane.

Przypomnijmy, że dzisiaj, 11 marca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne trzy przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie w naszym kraju mamy już 25 przypadków zarażenia koronawirusem.

Jak się chronić przed koronawirusem?

  • często myć ręce z użyciem mydła
  • dbać o higienę
  • zakrywać usta przy kichaniu i kaszlu
  • zachować co najmniej metrowy dystans od osób, które kaszlą i kichają
  • używaj płynu do dezynfekcji rąk po wyjściu ze środków transportu publicznego (autobusy, tramwaje, pociągi)
Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.