Uniwersytet Śląski zawiesza do odwołania wszystkie zajęcia na uczelni. Powodem koronawirus

2020-03-11 9:13 NAU/Dariusz Brombosz
Uniwersytet Śląski przygotowuje maturzystów do egzaminu
Autor: Joanna Łukawska

Z powodu koronawirusa Uniwersytet Śląski zawiesza zajęcia na wszystkich wydziałach i w innych jednostkach uczelni. Władze placówki taką decyzję podjęły wczoraj, 10 marca przed godziną 22.00. Dzisiaj po południu ma się odbyć spotkanie rektorów śląskich uczelni oraz wojewody śląskiego. Szczegóły na slask.eska.pl.

Uniwersytet Śląski odwołuje wszystkie zajęcia. Powodem koronawirus na Śląsku

Od 11 marca włącznie zajęcia na wszystkich wydziałach i w innych jednostkach Uniwersytetu Śląskiego są zawieszone do odwołania. Taką informację wczoraj wieczorem podały władze uczelni.

- Jest powołany na uniwersytecie sztab kryzysowy. Będą niedługo opracowane procedury w jaki sposób rok akademicki wtedy by został przesunięty - mówi Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik Uniwersytetu Śląskiego. Dodaje, że nie należy się tym na razie specjalnie martwić, bo w ubiegłym roku też wystąpiły pewne przesunięcia terminów w związku z organizowanym w Katowicach Szczytem Klimatycznym ONZ. - Udało się nam wówczas, odpowiednio dostosowując plany zajęć i kalendarz roku akademickiego, wszystko pogodzić tak, aby studenci w pełni zaliczyli program zajęć - dodaje Szymik-Kozaczko.

Uniwersytet Śląsk odwołuje zajęcia. Co z egzaminami i zaliczeniami?

Decyzja o zawieszeniu wszystkich zajęć na UŚ wywołał ogromne poruszenie wśród studentów. Wielu z nich zastanawia się jak dalej potoczy się ich tok studiów, co teraz będzie z egzaminami poprawkowymi i pracami dyplomowymi. Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego poinformował studentów, że mogą przyjść na egzaminy i obrony, jednak jeśli tego nie zrobią, będzie wyznaczony indywidualnie inny termin - zaleca się jednak kontaktowanie rano z prowadzącym. Administracja dzisiaj, 11 marca działa jeszcze normalnie.

Koronawirus na Śląsku. Czy uczelnie będą zamknięte?

Na dzisiaj, 11 marca na godzinę 14:00 zaplanowano spotkanie rektorów śląskich uczelni oraz wojewody śląskiego. To po nim zostaną ogłoszone szczegółowe informacje na temat pozostałych ograniczeń w funkcjonowaniu śląskich uczelni w okresie zagrożenia epidemiologicznego. Możemy spodziewać się, że zajęcia zostaną zawieszone lub odwołane nie tylko na Uniwersytecie Śląskim, ale również na Politechnice Śląskiej czy na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Zajęcia zawieszone zostają na UŚ do odwołania. Przypomnijmy, że wcześniej tuż po tym jak pojawiła się w grudniu informacja o pojawieniu się koronawirusa, śląska uczelnia zawiesiła wyjazdy do Państwa Środka. Od miesiąca taki zakaz wyjazdów obowiązuje do innych krajów występowania zarazy.

Czytaj więcej: Uniwersytet Śląski aż do odwołania wstrzymał podróże studentów i naukowców z powodu koronawirusa [AUDIO]

Tymczasem jak podało Ministerstwo Zdrowia, dzisiaj 11 marca w Polsce odnotowano kolejne trzy przypadki zarażenia koronawirusem.

Jak się chronić przed koronawirusem?

  • często myć ręce z użyciem mydła
  • dbać o higienę
  • zakrywać usta przy kichaniu i kaszlu
  • zachować co najmniej metrowy dystans od osób, które kaszlą i kichają
  • używaj płynu do dezynfekcji rąk po wyjściu ze środków transportu publicznego (autobusy, tramwaje, pociągi)
Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.