Bezpiecznie do celu! Autokary pod kontrolą!

2023-01-16 11:57
Kontrole autokarów
Autor: KMP w Zabrzu

Czy wiesz czym Twoje dziecko jedzie na ferie? Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają możliwość sprawdzenia przez policjantów stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy.

Jak co roku policjanci wychodzą naprzeciw potrzebom rodziców i oferują pomoc przy kontroli autokarów, którymi ich pociechy wyruszą na wypoczynek. Jeśli znamy datę wyjazdu, możemy dany pojazd i jego kierowcę zgłosić do sprawdzenia.

- Trzeba kilka dni przed planowaną kontrolą zadzwonić na komendę w swoim mieście i umówić się. Wykaz wszystkich miast i miejsc w których dokonujemy takiego sprawdzenia dostępny jest na stronie komendy wojewódzkiej. Należy podać datę wyjazdu i liczbę autokarów, które chcemy sprawdzić - mówi Sebastian Bijok oficer prasowy zabrzańskiej policji. 

W Zabrzu kontrole przeprowadzone są w dwóch miejscach: na parkingu przy stadionie Górnika, ul. Roosevelta 81 oraz na parkingu przed Domem Muzyki i Tańca, ul. gen. de Gaulle’a 17. Ponad to każdy rodzic samodzielnie może sprawdzić zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl 

Ola Grochowska

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE