Wiadukt nad DK 88

i

Autor: UM Zabrze

Bez objazdów i utrudnień! Wiadukt na DK88 w Zabrzu otwarty!

2023-03-17 11:45

Na osiedle Kopernika już bez problemów! W Zabrzu oddano do użytku wiadukt w ciągu ul. Hermisza nad drogą krajową nr 88.

Remont objął m.in rozbiórkę i odbudowę płyty, wzmocnienie dźwigara stalowego czy wykonanie nowej nawierzchni drogowej wraz z dylatacjami i nowym odwodnieniem. 

- Ta inwestycja trwała 11 miesięcy i pochłonęła blisko 3 miliony złotych, ale myślę, ze przez kolejne dekady będzie dobrze służył mieszkańcom - Mówi Adam Kołatek z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg.

To kolejna drogowa inwestycja w Zabrzu, które od dłuższego czasu przeżywa z powodu remontów koszmar komunikacyjny, co przyznaje nawet sama prezydent miasta Małgorzata Mańka - Szulik:

- Przejechać dzisiaj przez Zabrze... może to zadanie do najłatwiejszych nie należy, ale to wszystko po to żeby było lepiej.

Modernizacja wiaduktu nad DK 88 to inwestycja zrealizowana w ramach zadania „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części”

Ola Grochowska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE