Bardzo silne wiatry niemal w całym kraju. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia

i

Autor: Archiwum/IMGW Bardzo silne wiatry niemal w całym kraju. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia

Pogoda

Bardzo silne wiatry niemal w całym kraju. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla niemal całego kraju. Wiatr ma osiągać średnią prędkość do 35 km/h a w porywach nawet 80 km/h. Wydano też alerty dotyczące roztopów.

IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Jest alert dla Tatr

IMGW wydało dla prawie całego kraju ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem. Synoptycy przestrzegają, że wiatr będzie średnio osiągać prędkość do 35 km/h, ale w porywach będzie to nawet 80 km/h. Ostrzeżenie te nie dotyczy tylko województwa podlaskiego oraz południowej części warmińsko-mazurskiego i północnej mazowieckiego.

IMGW wydało również alerty drugiego stopnia ostrzegające o roztopach w województwie podlaskim. 

Prognozuje się wzrost temperatury powietrza oraz opady deszczu powodujące odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od 0 do 2 st. C. Temperatura maksymalna w czwartek od 2 do 3 st. C. Dobowa suma opadów deszczu od 10 mm do 15 mm. Wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w czwartek do 70 km/h - przestrzegają synoptycy.

Wielkie roztopy w warmińsko-mazurskim 

Sześć powiatów województwa warmińsko-mazurskiego otrzymało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed roztopami. Zagrożone są powiaty: węgorzewski, gołdapski, Olecki, Ełcki, giżycki i piski. W tych częściach województwa będzie wysoki wzrost temperatury, który spowoduje silną odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej oraz opady deszczu. 

Dla powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej ma wynieść od 15 do 20 cm.

QUIZ Co się dzieje zimą na Śląsku? Czy znasz te słowa i zwroty?

Pytanie 1 z 10
Zimą na Śląsku fest suje, to znaczy
Listen on Spreaker.