Aris - Raków

Autor: PAP/zdj. archiwalne W pierwszym meczu, gracze z Częstochowy pokonali Aris 2:1

sport

Aris Limassol - Raków Częstochowa 0:1. Polacy zagrają z FC Kopenhaga o fazę grupową LM z

2023-08-16 7:58

Piłkarze Rakowa Częstochowa po wygranej w Limassol z Arisem 1:0 awansowali do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie polski zespół wygrał 2:1. O fazę grupową Ligi Mistrzów zagrają z FC Kopenhaga. Pierwszy mecz w Sosnowcu 22 sierpnia.

W decydującym etapie kwalifikacji Champions League rywalem mistrza Polski będzie FC Kopenhaga, który pokonał Spartę Praga. W rewanżowym meczu w stolicy Czech po 90 minutach było 1:1 i konieczna była dogrywka, gdyż pierwsza potyczka zakończyła się bezbramkowym remisem. O losach spotkania zdecydowały rzuty karne.

W przypadku niepowodzenia Raków wystąpi w fazie grupowej Ligi Europy.

Pierwszy mecz Rakowa z FC Kopenhaga odbędzie się we wtorek 22 sierpnia w Sosnowcu. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później w środę 30 sierpnia na wyjeździe.

Bilety na mecz Raków Częstochowa - FC Kopenhaga

W pierwszym etapie bilety będą mogli zakupić kibice, którzy posiadają karnet na cały sezon 2023/2024. Ta opcja będzie aktywna od czwartku, 17 sierpnia od godziny 10:00 do soboty, 19 sierpnia do godziny 19:30. Karnetowicz oprócz biletu dla siebie będzie mógł zakupić wejściówkę dla dodatkowych dwóch osób nieposiadających karnetów.

W drugim etapie pierwszeństwo przy zakupie biletu będą mieć kibice, którzy w sezonach 2021/2022 lub 2022/2023 co najmniej raz byli na domowym ligowym meczu Rakowa Częstochowa przy Limanowskiego 83. Sprzedaż rozpocznie się w sobotę, 19 sierpnia o godzinie 10:00.

Ostatni etap, czyli otwarta sprzedaż rozpocznie się w sobotę, 19 sierpnia o godzinie 19:30.

AKTUALIZACJA

Ceny biletów na mecz Raków - FC Kopenhaga i zasady sprzedaży

Aris Limassol - Raków Częstochowa 0:1 (0:0).

Bramka: Fran Tudor (49-wolny).

Żółte kartki: Alex Moucketou-Moussounda (Aris), Marcin Cebula (Raków). Sędzia: Matej Jug (Słowenia). Widzów: ok. 7 tys.

Pierwszy mecz - 1:2. Awans - Raków.