Arenę Gliwice odwiedziło milion gości. Oto najważniejsze wydarzenia, które odbyły się w hali

2022-12-20 15:50
Arena Gliwice
Autor: mat. prasowe

Podczas gali KSW 77, która odbyła się w sobotę, 17 grudnia, w Gliwicach, padł rekord. Przedstawiciele Areny Gliwice poinformowali, że obiekt - od momentu otwarcia - odwiedziło już ponad milion osób.

Gliwice. Halę odwiedziło już ponad milion osób

Arena Gliwice poinformowała o milionowym gościu, który odwiedził obiekt. Okazał się nim pan Piotr z Torunia, który przyjechał do Gliwic na galę KSW 77. Natomiast tylko w tym roku halę - również od środka - widziało prawie 400 tysięcy osób. 

Gliwicką halę otwarto w 2018 roku. Od tamtej pory odbyło się tu prawie 800 imprez. Miały tu miejsce zarówno wielkie koncerty (w Gliwicach zagrali m.in. Slayer, Scorpions, Nick Cave and the Bad Seeds czy Nightwish), jak i wydarzenia sportowe (np. siatkarska Liga Mistrzów) czy inne widowiska (Hot Wheels z udziałem monster trucków). 

O obiekcie bardzo pozytywnie wypowiadają się mieszkańcy Gliwic. Jak czytamy na stronie internetowej Areny Gliwice, aż 73 proc. badanych uważa, że przyczynia się ona do rozwoju miasta. Również artyści czy sportowcy chwalą gliwicki halę. 

– Pierwszy raz tu jestem i nie spodziewałem się, że w Gliwicach jest tak świetny obiekt kocertowy i tak dobrze się tu gra - mówił Krzysztof "Grabaż" Grabowski, lider Pidżamy Porno i Strachów na Lachy. 

– Obiekt jest przepiękny, miejsce do grania rewelacyjne. To wspaniałe, że możemy tu promować nie tylko reprezentacyjną, ale i klubową siatkówkę - dodał natomiast Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

A jakie konkretne wydarzenia odbyły się w gliwickiej hali? Powspominajmy te najważniejsze: 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku obiekt dołączył do European Arenas Association, czyli organizacji, która zrzesza najważniejsze hale widowiskowo-sportowe na Starym Kontynencie. Wśród członków EAA znajdują się takie obiekty, jak m.in. hala The O2 w Londynie, berlińska Mercedes Benz Arena czy Palau Sant Jordi w Barcelonie.

Arena Gliwice - w przyszłym roku - nie zamierza zwalniać. Potwierdzonych jest już bowiem prawie 30 wydarzeń. Zapowiedziano koncerty Andre Rieu, Bring Me The Horizon czy wydarzenia rodzinne, jak chociażby World Circus Festival. Kolejne - jak przyznają przedstawiciele hali - czekają na ogłoszenie. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE