Allegro usuwa oferty gadżetów z Grzegorzem Braunem. W sieci pojawiają się ciągle nowe produkty

i

Autor: Archiwum/Printscreen 3DOM Allegro usuwa oferty gadżetów z Grzegorzem Braunem. W sieci pojawiają się ciągle nowe produkty

Wydarzenia

Allegro usuwa oferty gadżetów z Grzegorzem Braunem. W sieci pojawiają się ciągle nowe produkty

Po skandalu z udziałem Grzegorza Brauna w polskim Sejmie w sieci zaczęły się pojawiać gadżety, które promują, czy też wychwalają czyn polityka Konfederacji. Jeden z największych portali handlowych usunął kilkadziesiąt ofert gadżetów, ale w sieci ciągle pojawiają się nowe.

Gadżety z Grzegorzem Braunem usuwane z Allegro

Kilka dni temu w Sejmie doszło do skandalu z udziałem posła Konfederacji Grzegorza Brauna. W czasie zapalania świec na chanuce w polskim Sejmie, Braun wziął gaśnicę i użył jej do zgaszenia świec chanukowych. O tym wydarzeniu nie mówiło się tylko w Polsce. Wyczyn Brauna dostrzegł cały świat i odniósł się do tej sprawy bardzo krytycznie. Szum wokół akcji posła Konfederacji postanowili wykorzystać za to sprzedawcy. W sieci zaczęły się pojawiać gadżety nawiązujące do wyczynu Grzegorza Brauna. 

Koszulka  nawiązuje do zagaszenia przez posła Brauna żymiańskich zapędów w polskim sejmie. Aj waj! Ale to było dobre! - brzmiało ogłoszenie dotyczące koszulki z nadrukiem nawiązującym do całego incydentu, które pojawiło się na portalu Allegro.

Brzmiało, bowiem ogłoszenia na Allegro już nie ma, tak jak wielu innych koszulek czy innych gadżetów, które były wystawiane na tym portalu. Najpopularniejszy portal handlowy w Polsce podjął decyzję o tym, aby tę jak i inne oferty nawiązujące do skandalu z Sejmu usunąć - informuje "Rzeczpospolita". 

Wydarzenia z ubiegłego tygodnia, mimo krytyki z wielu stron, znalazły również swoich odbiorców, którzy chwalili wyczyn Brauna. Jedną z nich była katoinfluencerka Najjjka, której "serce zostało poruszone". 

Memy z Grzegorzem Braunem po akcji w Sejmie GALERIA

Środowiska Konfederacji również mocno chwaliły wyczyn posła, a skoro jest szum, to można go przecież wykorzystać. Dlatego też nie tylko na Allegro, ale w wielu innych sklepach w sieci pojawiły się gadżety związane z tym wydarzeniem. Głównie były to kubki oraz koszulki, na których znajdowały się np. tabliczki przeciwpożarowe czy kubki z napisem "strażak Braun". Na jednej z koszulek widać gaśnicę i świecznik chanukowy. Na innej Brauna z gaśnicą i napisem "W święta gasną wszystkie spory". 

Gadżety z Grzegorzem Braunem GALERIA

Reakcja fundacji Nigdy Więcej

W sprawie portalu Allegro zareagowała fundacja antyfaszystowska Nigdy Więcej, która zwróciła się do portalu o usuwanie na bieżąco ofert gadżetów nawiązujących do skandalu z polskiego Sejmu. Zresztą fundacja współpracuje z Allegro od kilku lat. Zaczęło się 2019 roku, kiedy w ofertach pojawiły się przedmioty nawiązujące do Trzeciej Rzeszy. 

- Podjęliśmy decyzję o usunięciu ofert, które ewidentnie nie respektowały naszego regulaminu. Mówi on wyraźnie, że działania podejmowane przez użytkowników Allegro powinny być zgodne z dobrymi obyczajami, jak i obowiązującymi przepisami prawa, w tym dotyczącymi ochrony praw konsumenta - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" rzecznik Allegro Marcin Gruszka.

W sieci jednak cały czas pojawiają się nowe oferty, w tym na stronie internetowej częstochowskiego wydawnictwa 3DOM, gdzie jesteśmy odsyłani do oferty z kubkami i koszulkami. Jak informuje "RZ", właścicielem wydawnictwa jest Grzegorz Stala, "jedynka" Konfederacji w Częstochowie i stały współpracownik Grzegorza Brauna.