Alarm! Brakuje szczepionek w Sosnowcu. Punkt szczepień masowych wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

2021-05-28 12:27
Alarm! Brakuje szczepionek w Sosnowcu. Punkt szczepień masowych wstrzymuje przyjmowanie pacjentów
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Ze względu na brak dostaw szczepionek punkt szczepień masowych w Sosnowcu przy ulicy Wawel 2 zawiesza szczepienia 28, 30, 31 maja i 1 czerwca – poinformował w czwartek rzecznik Urzędu Miasta Sosnowca Rafał Łysy.

Dodał, że jedynie osoby zapisane na 29 maja na szczepienia preparatem Johnson & Johnson powinny być zaszczepione w tym terminie, o ile szczepionki dotrą do punktu.

Rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska przypomniała w czwartek, że punkty szczepień zgłaszają zapotrzebowanie na preparat bezpośrednio do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i stamtąd też otrzymują informacje, jeśli są problemy z dostawą przez producenta.

Mieszkańcom woj. śląskiego podano dotąd 2 237 465 dawek szczepionki przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 661 616 osób.

Prezydent Sosnowca narzeka na problemy ze szczepionkami i drwi z loterii szczepionkowej

Głos w sprawie problemów z dostawami szczepionek w mieście zabrał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

- Organizujcie loterie, organizujcie nagrody za szczepienia, ale nie zapomnijcie zorganizować szczepionek, bo właśnie nasz sosnowiecki punkt musimy zamknąć na 4 dni... z powodu braku szczepionek. Dotychczas wykonaliśmy tam prawie 13 tysięcy szczepień… - napisał Chęciński.

Czy kobieta w ciąży powinna się szczepić na COVID-19?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE