Alarm! Brakuje szczepionek w Sosnowcu. Punkt szczepień masowych wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Alarm! Brakuje szczepionek w Sosnowcu. Punkt szczepień masowych wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

2021-05-28 12:27

Ze względu na brak dostaw szczepionek punkt szczepień masowych w Sosnowcu przy ulicy Wawel 2 zawiesza szczepienia 28, 30, 31 maja i 1 czerwca – poinformował w czwartek rzecznik Urzędu Miasta Sosnowca Rafał Łysy.

Dodał, że jedynie osoby zapisane na 29 maja na szczepienia preparatem Johnson & Johnson powinny być zaszczepione w tym terminie, o ile szczepionki dotrą do punktu.

Rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska przypomniała w czwartek, że punkty szczepień zgłaszają zapotrzebowanie na preparat bezpośrednio do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i stamtąd też otrzymują informacje, jeśli są problemy z dostawą przez producenta.

Mieszkańcom woj. śląskiego podano dotąd 2 237 465 dawek szczepionki przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 661 616 osób.

Prezydent Sosnowca narzeka na problemy ze szczepionkami i drwi z loterii szczepionkowej

Głos w sprawie problemów z dostawami szczepionek w mieście zabrał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

- Organizujcie loterie, organizujcie nagrody za szczepienia, ale nie zapomnijcie zorganizować szczepionek, bo właśnie nasz sosnowiecki punkt musimy zamknąć na 4 dni... z powodu braku szczepionek. Dotychczas wykonaliśmy tam prawie 13 tysięcy szczepień… - napisał Chęciński.

Czy kobieta w ciąży powinna się szczepić na COVID-19?