Klub muzyczny Face 2 Face wygrywa w sądzie. Prokuratorski zakaz działalności okazał się nielegalny. Szykujcie kreacje na imprezę

i

Autor: Face2Face/Facebook Sąd uznał, że działanie policji i prokuratury nie miało podstaw prawnych

Klub muzyczny Face 2 Face wygrywa w sądzie. Prokuratorski zakaz działalności okazał się nielegalny. "Szykujcie kreacje na imprezę"

2021-05-28 10:08

Klub nocny Face 2 Face z Rybnika wygrał w sądzie i znów może działać. Sąd orzekł, że zakaz działalności nałożony przez prokuratora jest nielegalny. Przypomnijmy, że kilkanaście tygodni temu w klubie muzycznym Face 2 Face odbyła się impreza, która została przerwana przez policję, a na właścicieli lokalu został nałożony prokuratorski zakaz prowadzenia działalności

Mamy to WYGRALIŚMY. Udało się wygrać w tej nierównej walce Face 2 Face wraca - ogłosili właściciele klubu muzycznego z Rybnika, którzy usłyszeli właśnie od Sądu Rejonowego w Gliwicach, że nałożony na nich zakaz prowadzenia działalności oraz dozór policyjny nałożony przez prokuratora zostaje UCHYLONY.

Jak relacjonował zaraz po rozprawie Marcin Koza, właściciel klubu Face 2 Face, wyrok w tej sprawie zapadł błyskawicznie, bo też innego wyroku w tej sprawie jego zdaniem być nie mogło.

- Sędzia storpedowała wszystko, co przedstawiła prokuratura. Jej zdaniem to, co przedstawiła, jest abstrakcyjne. Prokuratura w postępowaniu z artykułu 165 nie przesłuchała świadków, co było dla pani sędzi wręcz żenujące - mówił Marcin Koza przed budynkiem sąd, a chwilę potem dodał:

- To nasze święto, ludzi, którzy walczą z bezprawiem. To święto zwykłych, szarych ludzi, którzy boją się, że jesteśmy maluczcy i nic nie możemy zrobić aparatowi systemu.

Decyzja sądu oznacza, że klub muzyczny może ponownie zostać otwarty. Właściciele lokalu zapowiadają, że pierwsza impreza po trzymiesięcznej przerwie odbędzie się tam 4 czerwca.

Klub Face 2 Face przygotowany na kolejne wizyty sanepidu

Na ten moment organizowanie dużych imprez klubowych w Polsce wciąż nie jest zgodne z rozporządzeniami epidemicznymi, dlatego właściciele klubu Face 2 Face z Rybnika są przygotowani na to, że w czasie imprez nawiedzą ich kolejne kontrole służb sanitarnych i skarbowych w towarzystwie policji.

- W piątek przekonamy się o tym, czy panie z sanepidu się doszkoliły. Czy policja i wszystkie inne służby także się doszkoliły. Będziemy walczyć o swoje – zapowiada Sandra Konieczny, współwłaścicielka klubu Face w Face.

Raport z Opalenicy. Arkadiusz Milik nie straci Euro, małe problemy Macieja Rybusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE