Klub muzyczny Face 2 Face wygrywa w sądzie. Prokuratorski zakaz działalności okazał się nielegalny. Szykujcie kreacje na imprezę

i

Autor: Face2Face/Facebook Sąd uznał, że działanie policji i prokuratury nie miało podstaw prawnych

Klub muzyczny Face 2 Face wygrywa w sądzie. Prokuratorski zakaz działalności okazał się nielegalny. "Szykujcie kreacje na imprezę"

2021-05-28 10:08

Klub nocny Face 2 Face z Rybnika wygrał w sądzie i znów może działać. Sąd orzekł, że zakaz działalności nałożony przez prokuratora jest nielegalny. Przypomnijmy, że kilkanaście tygodni temu w klubie muzycznym Face 2 Face odbyła się impreza, która została przerwana przez policję, a na właścicieli lokalu został nałożony prokuratorski zakaz prowadzenia działalności

Mamy to WYGRALIŚMY. Udało się wygrać w tej nierównej walce Face 2 Face wraca - ogłosili właściciele klubu muzycznego z Rybnika, którzy usłyszeli właśnie od Sądu Rejonowego w Gliwicach, że nałożony na nich zakaz prowadzenia działalności oraz dozór policyjny nałożony przez prokuratora zostaje UCHYLONY.

Jak relacjonował zaraz po rozprawie Marcin Koza, właściciel klubu Face 2 Face, wyrok w tej sprawie zapadł błyskawicznie, bo też innego wyroku w tej sprawie jego zdaniem być nie mogło.

- Sędzia storpedowała wszystko, co przedstawiła prokuratura. Jej zdaniem to, co przedstawiła, jest abstrakcyjne. Prokuratura w postępowaniu z artykułu 165 nie przesłuchała świadków, co było dla pani sędzi wręcz żenujące - mówił Marcin Koza przed budynkiem sąd, a chwilę potem dodał:

- To nasze święto, ludzi, którzy walczą z bezprawiem. To święto zwykłych, szarych ludzi, którzy boją się, że jesteśmy maluczcy i nic nie możemy zrobić aparatowi systemu.

Decyzja sądu oznacza, że klub muzyczny może ponownie zostać otwarty. Właściciele lokalu zapowiadają, że pierwsza impreza po trzymiesięcznej przerwie odbędzie się tam 4 czerwca.

Klub Face 2 Face przygotowany na kolejne wizyty sanepidu

Na ten moment organizowanie dużych imprez klubowych w Polsce wciąż nie jest zgodne z rozporządzeniami epidemicznymi, dlatego właściciele klubu Face 2 Face z Rybnika są przygotowani na to, że w czasie imprez nawiedzą ich kolejne kontrole służb sanitarnych i skarbowych w towarzystwie policji.

- W piątek przekonamy się o tym, czy panie z sanepidu się doszkoliły. Czy policja i wszystkie inne służby także się doszkoliły. Będziemy walczyć o swoje – zapowiada Sandra Konieczny, współwłaścicielka klubu Face w Face.

Raport z Opalenicy. Arkadiusz Milik nie straci Euro, małe problemy Macieja Rybusa