36-latek groził policjantom

i

Autor: KPP Mikołów

Orzesze

Agresor zaatakował przypadkowych klientów stacji, a później rzucił się na policjantów

36-latek usłyszał 6 zarzutów m.in. uszkodzenia ciała, kierowania gróźb wobec funkcjonariuszy policji i znieważenia ich. Został objęty policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych oraz poręczeniem majątkowym o wysokości 10 tys. zł.

Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło w niedzielę 30 kwietnia przed godz. 20 na stacji paliw w Orzeszu. To tam agresywny mężczyzna zaatakował przypadkowych klientów. Jednego z mężczyzn uderzył pięścią i groził mu śmiercią. Wygrażał się też jego dziewczynie.

Na widok policjantów agresor stał się jeszcze bardziej agresywny. Zaczął wyzywać mundurowych, pluć na nich i grozić, że jak go nie zostawią w spokoju, to ich pozabija. Policjanci obezwładnili napastnika i przewieźli go do aresztu.

Dwa dni później 36-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie. Usłyszał sześć zarzutów: uszkodzenia ciała i kierowania gróźb wobec mieszkańców Orzesza i Łazisk Górnych w tzw. czynie chuligańskim oraz kierowania gróźb wobec funkcjonariuszy Policji, znieważenia ich, naruszenia nietykalności cielesnej oraz wywierania wpływu na ich czynności służbowe.

Prokurator zadecydował, by objąć agresora policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tys. zł.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE