Adaptacja, integracja, zabawa na żywo, czyli wakacje w zamku!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Adaptacja, integracja, zabawa na żywo, czyli wakacje w zamku!

2024-03-27 7:50

Już ponad dwa tysiące rodziców postawiło w tym roku na nowoczesną formułę wypoczynku dla swojego dziecka, tj. czasonie Hugona Yorcka. Czasonie – w przeciwieństwie do tradycyjnych kolonii, stawiają na efektywne i aktywne spędzanie czasu w gronie rówieśników oraz realizację warsztatów i imprez, których programowe motto brzmi: „adaptacja, integracja i zabawa na żywo”.

Większa liczba wychowawców, warsztatowo-projektowe metody zagospodarowania czasu oraz mniejsze grupy zabawowe stanowią o sukcesie wypoczynku: szybszej adaptacji i pełniejszej integracji. Więcej o czasoniach przeczytasz i posłuchasz tutaj.

Z Krakowa do topowych pałaców i zamków!

Pociągiem z Krakowa – tak zaczyna się przygoda w Czterech Światach Hugona Yorcka. Do wyboru jest kilka lokalizacji. Każda piękna, tajemnicza i tworząca świetną atmosferę do najlepszych zabaw, gier, aktywności. Zamek Moszna, nazywany „polskim Disneylandem” – to jedna z najchętniej wybieranych lokalizacji. Zamek, pałac z 99 wieżami i rozłożystym parkiem słynie ze swej gościnności oraz dostępności dla młodych uczestników czasonii, nowoczesnych kolonii dla dzieci i młodzieży. Zamek w Pułtusku czy Zamek Nidzica – to kolejne propozycje, skąd z pewnością dzieci wrócą uśmiechnięte z głowami pełnymi radosnych wspomnień. Pałace: Racot, Rybokarty i Witaszyce – kameralne turnusy z ogromnym plusem – tutaj jesteśmy sami, bez innych gości pałacowych i turystów. A na deser? Zamek Kliczków, Zamek w Krasiczynie i Zamek w Baranowie Sandomierskim – te zamczyska kuszą świetną infrastrukturą do gier i zabaw plenerowych, również takich toczących się późnym wieczorem czy nawet nocą, dla starszej młodzieży. Oferta letniego wypoczynku, serwowana przez Hugona Yorcka, jest z każdym rokiem bogatsza, odpowiadająca na potrzeby nie tylko dzieci i młodzieży, ale również ich rodziców. Pełną ofertę letnich wyjazdów znajdziesz tutaj.

Adaptacja, integracja, zabawa na żywo, czyli wakacje w zamku!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Wakacje w Świecie Czarodziejów i nie tylko

Świat Czarodziejów Hugona Yorcka to jest dopiero wypoczynek dla fanów młodego czarodzieja: otrzymujesz czarodziejską pelerynę, różdżkę, haftowany herb i pamiętnik podróżnika oraz bierzesz udział w warsztatach i imprezach z dostępem do kufrów i skrzyń pełnych magicznych artefaktów i strojów. Jakich? O fantastycznych stworzeniach, walce na zaklęcia, o starożytnych runach… Dla aktywnych gry sportowe i rywalizacja w wymyślnych, kreatywnych konkurencjach. A jeśli wolisz survival, miecze i strzelanie z łuku, to koniecznie dołącz do Świata Tropicieli. Tutaj więcej aktywności na świeżym powietrzu na zamkowych błoniach czy w pobliskich lasach. Świat Sanguinów z kolei to gradka dla miłośników zagadek, questów i pasjonujących intryg, które należy rozwikłać, czyli coś dla fanów i rodziny Addamsów, i rodziny Holmesów oraz innych detektywistycznych serii literackich czy filmowych. Każdy z Czterech Światów oferuje turnusy fabularyzowane, czyli rozgrywamy zadanie, które trwa przez cały pobyt, wychowawcy bawią się z nami, przebierając się za postaci z dalekich, mistycznych krain czy odgrywając role, również tych znanych bohaterów i legend. To właśnie dzięki temu, każda przygoda jest inna i nie ma miejsce na nudę!

Adaptacja, integracja, zabawa na żywo, czyli wakacje w zamku!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Trade’n’conquer – program najchętniej wybierany przez chłopaków

Gra strategiczno-terenowa Trade and Conquer, autorska propozycja, wzorowana na znanych grach komputerowych oraz filmach SciFi, typu Star Wars, to gwóźdź programu w Świecie Rekrutów. Ostatnim z Czterech Światów Hugona Yorcka. Program odbywający się w Pałacu Umysłu w Witaszycach przyciąga z całej Polski najbardziej chłopaków. Tutaj każda grupa oprócz swojego wychowawcy ma swojego senatora – jednego z uczestników. Senatorowie obradują, handlują surowcami, a później odbywa się prawdziwa bitwa na pałacowych błoniach. Uczestnicy w różnych bojowych frakcjach rywalizują o artefakt – generator surowców. Im więcej surowców, tym nowocześniejsza staje się wiodąca planeta każdego układu, co decyduje o zwycięstwie. Uwaga! Dodatkowo na każdym turnusie odbywa się rozgrywka w popularny Laser Tag, czyli bezpieczną broń na podczerwień. Te warsztaty z Laser Tagiem są jedną z najbardziej lubianych aktywności w czasie pobytu. A co jeszcze? Uczestnicy, rekruci, otrzymują specjalną tunikę oraz herb swojego układu, a także pamiętnik podróżnika i pamiątkową koszulkę. Pałac oferuje pokoje z łazienkami, piękne, stylizowane sale, bogatą kolekcję Star Wars w piwnicach starego dworu oraz rozłożysty park z trampolinami i kręgiem ogniskowym.

Adaptacja, integracja, zabawa na żywo, czyli wakacje w zamku!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe
Adaptacja, integracja, zabawa na żywo, czyli wakacje w zamku!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Z Małopolski najbliżej na Podkarpacie!

Podkarpackie zamki, czyli Zamek w Baranowie Sandomierskim i Zamek w Krasiczynie są chętnie wybierane jako miejsce wypoczynku młodych mieszkańców Krakowa i okolic, z uwagi na względnie bliską odległość. Zamek w Baranowie oferuje zakwaterowanie w hotelu, znajdującym się w kompleksie zamkowym. Podobnie jak Zamek w Krasiczynie – tutaj uczestnicy mieszkają w Pawilonie Szwajcarskim lub Powozowni, które tworzą trzygwiazdkowy, zamkowy hotel. Wszystkie pokoje są z łazienkami, a zamkowe kuchnie serwują jedne z najsmaczniejszych posiłków w Czterech Światach. Każdy z zamków otaczają piękne parki z miejscami przeznaczonymi wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Z kolei z części ogólnodostępnych korzystamy zarówno w ciągu dnia, a zwłaszcza jednak wtedy, gdy ruch turystyczny już zamiera – wtedy, wieczorami odbywają się tutaj podchody czy poszukiwania starożytnych artefaktów i postaci. Baranów i Krasiczyn to lokalizacje, które warto rozważyć, gdy dziecko wyjeżdża do nas po raz pierwszy. Dlaczego? Gdyż jest blisko – to po pierwsze, po drugie kadra jest uśmiechnięta i zaangażowana, co ułatwia aklimatyzację oraz sprzyja integracji z rówieśnikami. Cztery Światy słyną z programu i sposobu jego realizacji, który sprzyja adaptacji. Zwiększona liczba wychowawców umożliwia szybką identyfikację ewentualnych problemów, ale przede wszystkim stanowi podstawę do solidnej profilaktyki niepożądanych zdarzeń. Zachęcamy do odwiedzin naszego bloga, zapoznania się z ofertą i rezerwacji miejsc na pierwsze i jedyne w Polsce czasonie Hugona Yorcka.

Adaptacja, integracja, zabawa na żywo, czyli wakacje w zamku!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe