Groźne zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Zawierciu

i

Autor: KMP Zawiercie

Wypadki

26-letni kierowca mercedesa zignorował znak STOP. Wysłał 43-latka do szpitala

We wtorkowy wieczór na skrzyżowaniu w Zawierciu rozpędzony mercedes uderzył w osobowego opla. Oba samochody w skutek wypadku zostały całkowicie zniszczone, a 43-letni kierowca opla trafił do szpitala. Winę za całą sytuację ponosi 26-latek, który zignorował znak STOP.

Wypadek na skrzyżowaniu w Zawierciu. 43-latek trafił do szpitala

Do zdarzenia doszło we wtorek 16 kwietnia po godz. 21:30 na skrzyżowaniu ulic Filaretów i Przyjaźni w Zawierciu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący oplem 43-latek jechał w kierunku Pomrożyc. Kiedy znalazł się w rejonie skrzyżowania, 26-letni kierowca mercedesa wymusił na nim pierwszeństwo, prowadząc do zderzenia.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. 43-letni kierowca opla z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Na szczęście nikt inny nie został poszkodowany w wypadku.

Policjanci przebadali obu kierowców alkomatem. Mężczyźni byli trzeźwi. Na miejscu wykonano szkic, oględzin miejsca zdarzenia i pojazdów oraz dokumentację fotograficzną. O dalszym losie 26-latka zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.