14-letnia Alicja z Bytomia znów uciekła. Mężczyzna, z którym się ukrywa, ma zarzuty wykorzystywania seksualnego nieletniej

2022-12-08 22:09
14-letnia Alicja z Bytomia znów uciekła. Mężczyzna, z którym się ukrywa, ma zarzuty wykorzystywania seksualnego nieletniej
Autor: Archiwum 14-letnia Alicja z Bytomia znów uciekła. Mężczyzna, z którym się ukrywa, ma zarzuty wykorzystywania seksualnego nieletniej

Niedawno 14-letnią Alicję z Bytomia, która ma autyzm, odnaleziono na terenie Niemiec. Dziewczynka uciekła z domu 16 października i przebywała tam z z 33-letnim Dawidem R. Mężczyzna ma sądowy zakaz zbliżania się do niej. Ma też zarzuty o wykorzystywanie seksualne nieletniej. Dziewczynka trafiła do placówki opiekuńczej z której niestety uciekła.

14-letnia Alicja z Bytomia znów uciekła. Nie wiadomo, gdzie jest 

 14-letnia Alicja z Bytomia 8 miesięcy temu zakochała się w 33-letnim Dawidzie R. Chorująca na autyzm dziewczynka najpierw spotykała się z mężczyzną potajemnie. Zamiast do szkoły chodziła się z nim spotykać. W domu jego rodziców robili sobie schadzki. Dziewczynka piła tam alkohol i paliła papierosy. Skończyło się na tym, że Dawid R. dostał sądowy zakaz zbliżania się do niej. Nie przestrzegał go. 

Zakochana w nim 14-latka 16 października uciekła z domu i przez miesiąc nie dawała znaku życia. Szukała jej cała Polska. Okazało się, że dziewczynka przebywa z Dawidem R. na terenie Niemiec. Niemiecka policja zabrała ją z domu letniskowego, gdzie przebywała z Dawidem R. Jego samego jednak nie zatrzymano.

Jak tłumaczyła wówczas w rozmowie z Super Expressem asp. Anna Oczkiewicz, rzeczniczka bytomskiej policji - Dawid R. nie był osobą poszukiwaną ani zaginioną. To właśnie dlatego zdaniem rzeczniki nie mógł zostać zatrzymany.

Dawid R. oskarżony o wykorzystanie seksualne chorej na autyzm 14-latki z Bytomia

Tematem zainteresowała się Uwaga TVN, która opublikowała kolejny reportaż na temat sprawy 14-letniej Alicji z Bytomia. Choć dziewczynkę odnaleziono, nikt nie chciał pomóc jej matce w sprowadzeniu Alicji do Polski. W reportażu poinformowano, że mama Alicji jest nieporadna życiowo i ma ograniczone prawa rodzicielskie. Żyje skromnie i wychowuje dwójkę innych dzieci. 

Co ciekawe, z reportażu dowiadujemy się, że to nie policja namierzyła 14-letnią Alicję, tylko chłopak jej najstarszej siostry. Mężczyzna znalazł aplikację, za pomocą której namierzył telefon dziewczynki. Wynikało z niej, że Alicja była najpierw w Belgii, potem w Holandii, gdzie przebywała z Dawidem R. trzy dni, aż wylądowali w Niemczech. Tam zatrzymali się w domku letniskowym. Spędzili w nim dwa tygodnie do momentu, aż nie wkroczyła niemiecka policja. 

Przeciwko Dawidowi R. ruszył w sądzie proces, w którym oskarżono go o wykorzystanie seksualne 14-letniej Alicji. Pierwsza rozprawa odbyła się bez jego udziału a obecnie nie wiadomo gdzie przebywa. W związku z niewydolnością wychowawczą rodziców 14-latki, sąd zdecydował o umieszczeniu Alicji w placówce. Niestety, 7 grudnia dziewczynka uciekła. Niewykluczone, że znowu przebywa z Dawidem R.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE