Wystawa malarstwa Tomasza Stańczuka do 31 sierpnia w Cafe Fryderyk Siedlce [FOTO]

2022-08-16 8:49
Wystawa malarstwa Tomasza Stańczuka do 31 sierpnia w Cafe Fryderyk Siedlce
Autor: fot. Monika Półbratek Wystawę będzie można oglądać w kawiarni do końca sierpnia

W prowadzonej przez Fundację Leny Grochowskiej Cafe Fryderyk Siedlce można oglądać nową wystawę czasową. Prace malarskie nauczyciela i pedagoga, a prywatnie artysty malarza Tomasza Stańczuka zachwycą odbiorców żywymi barwami i tematyczną różnorodnością. Będzie można je podziwiać w kawiarni do końca sierpnia. Zobaczcie je także na naszych zdjęciach.

Tomasz Stańczuk to nauczyciel wychowania fizycznego, który od ponad trzydziestu lat związany jest ze Szkołą Podstawową nr 11 w Siedlcach. To pedagog i autor wielu inicjatyw związanych ze szkołą, który – jak sam podkreśla – zawsze lubił malować, choć nie poświęcał temu hobby dużo czasu. Dopiero trudny czas pandemii skłonił go do rozwinięcia swojej pasji malarstwa.

Jako artysta Tomasz Stańczuk zadebiutował wiosną 2022 roku, wystawiając swoje prace w szkole, w której pracuje. Ekspozycję zatytułował „Kwiaty dla Patrona". Drugą wystawę jego malarstwa można oglądać w Cafe Fryderyk do końca sierpnia 2022 roku. Zapowiada jednak, że na pewno nie będzie ona ostatnią. Kolejną planuje na jesień 2022 roku. Ma ona zostać poświęcona tematyce sportowej.

Ogromna różnorodność form i tematów prac Tomasza Stańczuka (maluje głównie kwiaty, pejzaże, abstrakcje, ale także obrazy sakralne) świadczy o szerokim spojrzeniu na rzeczywistość oraz bogactwo zainteresowań. Swoją aktywność artysta wykorzystuje w pracy zawodowej i wychowawczej, wplatając wątki profilaktyki poprzez sztukę w prowadzone przez siebie zajęcia z młodzieżą. Działa również charytatywnie. Jeden z jego obrazów został zlicytowany podczas wernisażu drugiej wystawy, a dochód z jego sprzedaży został przeznaczony na wsparcie działań Fundacji Leny Grochowskiej, która pomaga osobom z niepełnosprawnością umysłową. Niektóre obrazy artysty możecie obejrzeć na naszych zdjęciach.

Sonda
Interesujesz się sztuką?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE