Wychowankowie szkoły muzycznej w Bielanach realizują polsko-amerykański projekt jazzowy

2020-02-21 16:37
Plakat
Autor: Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach Jarosławach Plakat projektu polsko-amerykańskiego

Nauczyciel Innowacyjnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej, która mieści się w Bielanach Jarosławach koło Sokołowa Podlaskiego, zawiązał współpracę z artystami ze środowiska jazzowego w USA. Po przesłuchaniu nagrań na stronie internetowej szkoły, Amerykanie przekazali szkole 13 tys. dolarów, czyli około 50 tys. zł na realizację projektu muzycznego i zakup instrumentów.

– Otrzymaliśmy dość dużo pieniędzy, żebyśmy mogli prowadzić różne działania. Otrzymaliśmy także wspaniałe instrumenty muzyczne. Jak wiemy, instrumenty to są drogie rzeczy. Otrzymaliśmy instrumenty dęte – saksofony, puzony, saksofon tenorowy, saksofon altowy, a także kontrabas. Mamy instrumenty klawiszowe, mamy gitary, mamy perkusję wraz z nagłośnieniem. Więc dzięki temu będziemy mogli, my jako nauczyciele, przybliżyć dzieciom tę piękną muzykę jazzową – mówi Dominik Grzyb, nauczyciel muzyki.

W ramach realizacji projektu szkoła tworzy profesjonalny Big Band Jazzowy. Mogą do niego dołączać wszystkie zainteresowane dzieci, które uczą się gry na instrumentach muzycznych w szkole. Młodzież przygotowuje się także do zorganizowania koncertu.

– Gdyby udało nam się zrealizować wszystkie cele projektu, przed nami wielka przygoda. W założeniach naszego projektu jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych i koncert w jednej z najbardziej prestiżowych sal na świecie. Podczas naszego pobytu w Nowym Yorku, podpisywaliśmy kontrakt w Carnegie Hall. Jest to jedna z najlepszych sal koncertowych na świecie. My już wielokrotnie, jako ta mała miejscowość Bielany koło Sokołowa Podlaskiego, pokazywaliśmy, że nie ma dla nas żadnych granic, i tak naprawdę w muzyce można zrobić wszystko. Wygrywaliśmy różne konkursy ogólnopolskie, gminne, powiatowe. Teraz chcemy spróbować jeszcze pójść gdzieś dalej i chcemy pokazać dzieciom (…), że dzięki temu, że ma się pasje, można także podróżować po świecie – dodaje Dominik Grzyb.

Realizacja projektu w szkole rozpoczęła się w październiku 2019 roku i ma potrwać około 2 lat. Później młodzież wyjedzie do Nowego Yorku, gdzie wystąpi przed publicznością.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE