W Żelkowie i Żelkowie-Kolonii bedzie gaz!

2022-09-20 14:11
Gaz w Żelkowie
Autor: Urząd Gminy Siedlce

Polska Spółka Gazownictwa rozpoczyna gazyfikację Żelkowa i Żelkowa-Kolonii w powiecie siedleckim. Symbolicznie wbito pierwsze łopaty pod budowę gazociągu.

Pod Siedlcami rozpoczęła się budowę gazociągu. Umożliwi on korzystanie z błękitnego paliwa mieszkańcom Żelkowa i Żelkowa-Kolonii. Inwestycja będzie realizowana przez Polską Spółkę Gazownictwa. - Już ponad 420 odbiorców jest zgłoszonych do przyłączenia się do sieci, a po zakończeniu inwestycji będą mogli zostać przyłączani kolejni – poinformował Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

W ramach inwestycji wybudowane zostanie 11 km sieci dystrybucyjnej. Od lat o budowę gazociągu w podmiejskich rejonach Siedlec zabiegali parlamentarzyści i samorządowcy. - Jest to wyczekiwana inwestycja. Położenie Żelkowa-Kolonii jest dosyć charakterystyczne. Jesteśmy bardzo blisko miasta i wiele osób na przestrzeni lat dziwiło się, że przed drogą krajową nr 2, ta siec się zakończyła – mówi Albert Gochnio, sołtys Żelkowa–Kolonii, radny gminy Siedlce.

Wśród odbiorców oprócz mieszkańców znajdą się się także miejscowe firmy i instytucje. - Zainteresowanie mieszkańców jest ogromne. Cieszymy się bardzo, naprawdę. Sama jestem przykładem, bo do tej pory mam ogrzewanie węglowe, czekałam na gaz. Do sieci będą mogły zostać podłączone: świetlica, szkoła, przedsiębiorstwa – mówi Małgorzata Cepek, wicestarosta powiatu siedleckiego, radna gminy Siedlce.

W ciągu ostatnich 5 lat nakłady na rozbudowę sieci gazowej i budowę nowych przyłączy w powiecie siedleckim wyniosły 36 mln zł. Po zrealizowaniu tej inwestycji, łączna długość gazowej sieci dystrybucyjnej na terenie powiatu siedleckiego wzrośnie do 582 km.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE