W wakacje remont ul. Składowej. Trwają ostatnie przygotowania

2022-06-30 10:40
skladowa
Autor: Joanna Soćko

Dobra informacja dla kierowców. Jedna z najbardziej zniszczonych siedleckich ulic będzie miała nową nawierzchnię. Najprawdopodobniej w lipcu ruszą roboty na ul. Składowej.

- Otworzyliśmy oferty na ten przetarg, wystartowało kilka firm, co nas bardzo uciszyło, najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Strabak, jest szacowana na około 1,5 mln zł i teraz trwają prace komisji, jeżeli firma zdecyduje się podpisać umowę, to zaraz po tym będziemy rozpoczynać prace - mówi Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg siedleckiego magistratu.

Trasa zyska nową nawierzchnię. Chodniki nie będą na razie remontowane. - Będzie nowa nawierzchnia, chodników nie wymienimy, bo są one tam w większości w niezłym stanie, oczywiście zawsze mogłyby być lepsze, ale na tę chwilę stać nas tylko na wykonanie nawierzchni, pan prezydent stanął na stanowisku, że jest ona w kiepskim stanie i dlatego trzeba ją poprawić już w tym momencie, nawet jeżeli miałoby to być na 2-3 lata, bo pracujemy nad całkowitym, kompleksowym remontem tejże ulicy, ale zanim zostanie zrealizowany, chcemy żeby już teraz kierowcy mogli sobie spokojnie jeździć bez łamania kół na wyrwach - tłumaczy naczelnik.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na ul. Składowej rozpoczną się już na początku lipca. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. - Oczywiście będziemy musieli wyznaczyć objazdy, bo wiadomo, że ta ulica jest dosyć oblegana i w związku z tym są one konieczne. Prace chcemy przeprowadzić, tak aby zakończyły się jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, żeby jak najmniej utrudniać ruch - dodaje Wojciech Cyliwik.

O zmianach w organizacji ruchu na ul. Składowej będziemy na bieżąco informować.

QUIZ - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą. Najlepsi zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 15
W terenie zabudowanym, od godz. 23:00 do 5:00 można poruszać się z prędkością...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE