W Siedlcach odbędzie się otwarte spotkanie informacyjne odnośnie pierwszego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

2020-02-05 16:08
BOM
Autor: Monika Półbratek Na zdjęciu: Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego

W spotkaniu mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane tematem, które zastanawiają się nad zgłoszeniem własnego projektu do budżetu. W puli jest 25 mln zł, z czego 80 procent, czyli 20 mln zł – na pulę podregionalną i 20 procent, czyli 5 mln zł – na projekty ogólnowojewódzkie. Na inicjatywy i projekty realizowane na terenie podregionu siedleckiego zarząd Mazowsza planuje przeznaczyć 2 mln 700 tys. zł. Więcej o spotkaniu informacyjnym na Eska.pl Siedlce.

– Zapraszamy naszych mieszkańców, mieszkańców regionu siedleckiego, na spotkanie 6 lutego, które odbędzie się w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Na tym spotkaniu będą mieszkańcy nasi mogli dowiedzieć się o tym, jakie projekty można składać, kto może pomóc w konstruowaniu takiego projektu, jakie zadania są zadaniami województwa mazowieckiego, do kiedy ten projekt ma być złożony... Te wszystkie informacje najważniejsze będą dedykowane właśnie naszym mieszkańcom – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Spotkanie odbędzie się jutro o godz. 17 w auli MSCDN w Siedlcach, przy ul. Asłanowicza.

Osobom, które są zainteresowane składaniem projektów do budżetu obywatelskiego Mazowsza, z pomocą przychodzi także siedlecka delegatura Urzędu Marszałkowskiego.

- Pracownicy delegatury będą udzielać wszelkich niezbędnych informacji odnośnie tego, jak należy wypełniać formularz, jakie kryteria projekt musi spełniać, aby znalazł się na liście projektów pozytywnie ocenionych – mówi Magdalena Sałata, dyrektor delegatury w Siedlcach.

Nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza ruszy od 2 marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE