W Dniu Przewodnika Turystycznego przewodnicy z Siedlec rekomendują zwiedzanie regionu

2020-02-21 13:42
Centrum Informacji Turystycznej w Siedlcach
Autor: Monika Półbratek Siedziba Centrum Informacji Turystycznej w Siedlcach

21 lutego swoje święto obchodzą przewodnicy wycieczek. Z tej okazji zajrzeliśmy do siedleckiego Centrum Informacji Turystycznej. Prowadzą je wspólnie przewodnicy z siedleckiego oddziału PTTK "Podlasie" oraz Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Ze swoją ofertą wychodzą nie tylko do przyjezdnych, ale także do mieszkańców.

Centrum Informacji Turystycznej służy pomocą nie tylko osobom przyjeżdżającym z różnych stron Polski i nie tylko. Jesteśmy też do dyspozycji mieszkańców miasta i okolic. Służymy pomocą i informacją na temat tego, co warto zobaczyć w mieście i w okolicy. Mamy informatory, foldery, prospekty, które pomogą Państwu na pewno dowiedzieć się więcej na temat zabytków i historii określonych miejsc. W Centrum Informacji Turystycznej można też pozyskać informatory dotyczące imprez kulturalnych odbywających się w mieście – wyjaśnia pracownik Centrum, Iwona Wysokińska.

Zdaniem lokalnych przewodników, to bardzo ważne, by mieszkańcy Siedlec i regionu znali okoliczne atrakcje turystyczne.


Przewodnikom Siedleckim zależy przede wszystkim na promocji miasta i podsunięciu mieszkańcom sposobu, w jaki można na nasze miasto patrzeć, czyli jako na miasto piękne, do którego co roku naprawdę przyjeżdżają dziesiątki, setki nawet turystów – mówi Natalia Boruta z siedleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

W siedleckim Centrum Informacji Turystycznej mieszczącym się na ul. Pułaskiego 7, można bezpłatnie zasięgnąć informacji również o interesujących atrakcjach turystycznych na terenie całego regionu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE