Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na UPH

2022-10-05 11:55
UPH inauguracja
Autor: M.Sz.

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach 4 października uroczyście zainaugurował nowy rok akademicki. Odbyła się tradycyjna przysięga i immatrykulacja studentów pierwszego roku, nie zabrakło także wyróżnień dla wieloletnich pracowników uczelni. Uroczystość była też okazją do przedstawienia planów na najbliższe miesiące i lata.

Inauguracja rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie  rektor prof. dr hab. Mirosław Minkina wygłosił mowę inauguracyjną, po której nastąpiła immatrykulacja studentów I roku, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. W imieniu starszych koleżanek i kolegów powitała ich Martyna Krzyżanowska, reprezentująca Samorząd Studencki.

Wykład inauguracyjny „Ochrona bioróżnorodności drogą do ocalenia świata” wygłosiła dr hab. Marzena Stańska, dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Nowy rok akademicki na siedleckim uniwersytecie rozpoczęło około 4,7 tys. studentów, w tej grupie jest ponad 120 studentów z zagranicy. W Siedlcach studiują młodzi ludzie z Ukrainy, Białorusi, ale także z Armenii czy Kazachstanu.​ Siedlecka uczelnia chce się rozwijać i jest bliska otwarcie kierunku lekarskiego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE