Ukryli się za szafą – policjanci ich znaleźli

2022-11-24 12:04
poszukiwani
Autor: KPP Garwolin

Dwóch braci z powiatu garwolińskiego miało na swoim koncie włamania. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości, mieli odbyć karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, jednak nie zamierzali zastosować się do wydanego wyroku.

- W trakcie planowania zatrzymania poszukiwanych mężczyzn policjanci brali pod uwagę różne możliwe scenariusze. Z dokonanego rozpoznania wynikało, że bracia mogą być agresywni. Jeden z wariantów zakładał konieczność siłowego wejścia do domu. Akcję zatrzymania przeprowadzono przedwczoraj. Funkcjonariusze sprawnie zrealizowali taktyczne założenia operacji. Szybko dostali się do mieszkania i zaczęli je przeszukiwać. Bracia zadali sobie dużo trudu, by ukryć się policjantami. Obaj znajdowali się w jednym z pomieszczeń, które przygotowali jako swoistą kryjówkę. Drzwi do niego były zastawione szafą. Żeby utrudnić dostęp do pomieszczenia mężczyźni dodatkowo zabili wejście deskami – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Po skutecznej akcji Policji bracia jeszcze tego samego dnia trafili do zakładu karnego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE