Trwa nabór zgłoszeń do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Siedlcach „Jesień w piosence ukryta”

2022-11-23 18:12
Trwa nabór zgłoszeń do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Siedlcach „Jesień w piosence ukryta”
Autor: fot. SP nr 12 w Siedlcach

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach zaprasza placówki edukacyjne z całego kraju do udziału w ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pt. „Jesień w piosence ukryta”. Nabór zgłoszeń trwa do 28 listopada!

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Siedlcach „Jesień w piosence ukryta” to konkurs skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat ze wszystkich placówek oświatowych z terenu całej Polski. Jego głównym założeniem jest popularyzacja piosenki dziecięcej, promocja i publiczna prezentacja uzdolnionych muzycznie dzieci oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej. Organizatorem wydarzenia jest Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach, a koordynatorkami konkursu są: mgr Katarzyna Jasieńczuk, mgr Joanna Kuzaka i mgr Dorota Oknińska – nauczycielki wychowania przedszkolnego w Oddziale Przedszkolnym w SP nr 12 w Siedlcach.

Warunki udziału w konkursie:

Przedszkola oraz oddziały przedszkolne mogą zgłosić do festiwalu dwa podmioty wykonawcze. Każdy zgłoszony podmiot (solista, duet lub zespół wokalno-instrumentalny (max. 5 osób) zaprezentuje jeden utwór o tematyce związanej z jesienią w postaci nagranego filmu video (format MPEG-4). Czas prezentacji piosenki nie może przekroczyć 5 minut. Prezentowany utwór powinien być wykonany z podkładem muzycznym bądź przy akompaniamencie instrumentu/instrumentów.

Warunkiem uczestnictwa w festiwalu jest wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA do dn. 28.11.2022 r. i wysłanie nagranego filmu video (format MPEG-4) w postaci wygenerowanego linku wraz z załącznikami na adres e-mail przedszkolewsp12@interia.pl. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 30 listopada 2022 roku. Informacje o nagrodach, kartę zgłoszeń oraz szczegółowy regulamin można znaleźć >>TUTAJ<<. Z organizatorami konkursu można też kontaktować się telefonicznie, poprzez sekretariat szkoły. 

Trwa nabór zgłoszeń do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Siedlcach „Jesień w piosence ukryta”
Autor: fot. SP nr 12 w Siedlcach

Cele konkursu to:

  • Promocja i publiczna prezentacja uzdolnionych muzycznie dzieci,
  • Rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki,
  • Aktywizacja kulturalna środowisk dziecięcych-przedszkolnych,
  • Przegląd różnych form śpiewu (indywidualnie, zespołowo),
  • Prezentacja piosenek przedszkolnych o tematyce jesiennej,
  • Współpraca ze środowiskiem lokalnym,
  • Współpraca między przedszkolami z terenu całej Polski.

Radio Eska Siedlce objęło wydarzenie swoim patronatem medialnym. Fragmenty nagrań utworów laureatów konkursu zostaną wyemitowane w radiu Eska Siedlce oraz opublikowane na łamach lokalnej prasy.

Sonda
Jesień - lubisz tę porę roku?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE