Trudny czas dla bezdomnych. Nie bądźmy obojętni

2021-12-09 11:46
bezdomni
Autor: fot. KMP w Siedlcach/archiwum

Siedleccy policjanci i strażnicy miejscy rozpoczęli wzmożone kontrole miejsc, w których koczują bezdomni. Apelują by nie być obojętnym. Czasami jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Za nami kilka mroźnych nocy. Siedleccy policjanci systematycznie patrolują te punkty, gdzie gromadzą się bezdomni. O czujność apelują także do mieszkańców. Jeżeli ktoś zauważy bezdomnego, który nie ma gdzie schronić się przed mrozem, powinien natychmiast powiadomić służby. - Szczególnie jeżeli mamy do czynienia z osobami będącymi pod wpływem alkoholu, nawet bardzo niewielki mróz może doprowadzić do wychłodzenia organizmu, one po prostu zasypiają no i zamarzają, więc mój apel do wszystkich żeby reagować na takie osoby - apeluje nadkomisarz Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy siedleckiej komendy.

Mundurowi systematycznie monitorują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni m.in. ogródki działkowe, okolice dworca PKP i klatki schodowe oraz pustostany. - Każdy dzielnicowy zna doskonale swój rejon, obserwuje i nawet w trakcie zwykłego patrolu, kiedy przejeżdża wykonując inne obowiązki zwraca uwagę na takie osoby i ma wiedzę, gdzie bezdomni przeważnie przebywają - tłumaczy Małgorzata Mazurek z siedleckiej policji.

Noclegownie i schroniska w regionie są już przygotowane na przyjęcie potrzebujących. W Siedlcach do ich dyspozycji są mieszkania wspierane.

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE