Terytorialsi będą szukać zaginionych. Nowa grupa powstaje w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT

2022-01-18 10:52
wot
Autor: fot. WOT

Mazowieccy terytorialsi pomogą w akcjach poszukiwawczych. 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła przygotowania do utworzenia grupy poszukiwawczo - ratowniczej z wykorzystaniem psów.

Brygada przystąpiła do programu GPR K9 realizowanego w Wojskach Obrony Terytorialnej. - Do udziału w programie może zgłosić się każdy żołnierz obrony terytorialnej, który w zależności od posiadanych umiejętności i predyspozycji może zostać zakwalifikowany do programu jako nawigator lub przewodnik psa ratownika - tłumaczy Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5 mazowieckiej brygady OT.

Aktualnie 35 żołnierzy ochotników bierze udział w szkoleniu. - Podczas takich szkoleń żołnierze ćwiczą takie umiejętności jak: nawigację w czasie poszukiwań, przeszukanie terenu „szybką trójką”, planistykę, profilowanie oraz współpracę z przewodnikiem psa ratownika - wymienia rzeczniczka.

Po przejściu szkolenia i zdaniu egzaminu terytorialsi dostaną certyfikaty, które będą przepustką do udziału w akcjach poszukiwawczych organizowanych przez policję czy straż pożarną.

Typowe teksty babci i dziadka - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 8
Weź sobie chleba do tej zupy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE