Szpital wojewódzki: ograniczenia w odwiedzinach chorych

2021-11-26 16:18
szpital wojewódzki
Autor: JS

Tylko za zgodą lekarza prowadzącego i wyjątkowych sytuacjach. Ograniczone odwiedziny w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. To w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

Jeśli rodzina chce odwiedzić pacjenta musi wcześniej zapytać lekarza. - Wiemy, jak ważny jest ten kontakt, ale najpierw trzeba skonsultować się z lekarzem prowadzącym, jeśli jest taka potrzeba rodzina zostaje wpuszczona, cały czas mówimy o tym głośno żeby rodziny na siłę nie próbowały wchodzić na oddziały, takie przypadki niestety się zdarzają, że w kurtkach rodzina próbuje wejść do osoby chorej - mówi Barbara Jakubczyk, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego.

Rzeczy dla bliskich można przekazać przez pracowników szpitala. - Dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki rzeczy można przekazać przez ochronę naszego szpitala od godziny 16 do 18, ale jeżeli jest pilna potrzeba, bo na przykład pacjent dostał się w poniedziałek na oddział i są mu potrzebne rzeczy, to nie ma żadnego problemu, panowie ochroniarze wezmą rzeczy i przekażą pacjentowi - dodaje rzeczniczka szpitala.

Rzeczy powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem pacjenta z dołączoną informacją o nazwie oddziału, w którym jest leczony.​

Quiz. Stolice piłkarskich potęg. Tylko najlepsi znają wszystkie

Pytanie 1 z 10
Stolicą Francji jest: