Strajk w siedleckim zakładzie Altrad Mostostal zakończony. Strony osiągnęły porozumienie

2022-06-15 10:31
Strajk w siedleckim zakładzie Altrad Mostostal zakończony. Strony osiągnęły porozumienie
Autor: fot. Monika Półbratek Akcja protestacyjna pracowników zakładów Altrad-Mostostal trwała wczoraj do późnych godzin wieczornych

Pracownicy zakładów Altrad-Mostostal w Siedlcach porozumieli się z zarządem firmy i zakończyli akcję protestacyjną. Jak informowaliśmy wcześniej, prowadzili ją przez ponad tydzień, domagając się podwyżek. Wczoraj (14 czerwca) strajk poparli związkowcy z Mostostalu Siedlce, którzy dołączyli do pikiety protestujących pod zakładem. Prowadzono rozmowy, a wieczorem nastąpił przełom, który zakończył protest załogi.

Strajk pracowników firmy Altrad Mostostal

Przypomnijmy, strajk generalny w Altradzie trwał od 6 czerwca. Wzięło w nim udział ok. 200 osób – 80 procent całej załogi. W tym czasie protestujący nie wykonywali swoich obowiązków. Żądali podwyżki w wysokości 4,20 zł brutto za godzinę dla wszystkich pracowników, również tych, którzy nie włączyli się w akcję protestacyjną. Wczoraj (14 czerwca) do Siedlec przyjechał francuski przedstawiciel międzynarodowej spółki. Prowadził rozmowy z pracownikami. Oferował im podwyżkę w wysokości 2 zł brutto za godzinę, na co nie chcieli się zgodzić. Ostatecznie, w godzinach wieczornych porozumienie zostało jednak osiągnięte. Pracownicy firmy nie podają dokładnej kwoty, jaką wywalczyli.

Jak udało nam się ustalić, od września pracownicy Altradu będą dostawać miesięcznie o 500 zł netto, czyli około 800 złotych brutto więcej niż dotychczas. Umowa zakłada też wypłatę pensji za czas strajku oraz wyrównania za okres sporu zbiorowego.

W związku z osiągniętym porozumieniem cała załoga firmy wróciła dziś (15 czerwca) do pracy.

Sonda
Czy popierasz strajk pracowników firmy Altrad Mostostal?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE