Straciła kilka tysięcy złotych. Zaufała fałszywemu pracownikowi banku

2022-12-08 10:34
polskie pieniądze
Autor: pixabay.pl

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa, podczas którego przestępcy podszyli się pod pracownika infolinii banku. Mieszkanka powiatu garwolińskiego straciła blisko 6 tys. zł.

- W sprawie, którą prowadzą policjanci z Garwolina pokrzywdzonej zniknęły oszczędności z konta bankowego zaraz po zainstalowaniu na smartfonie aplikacji AnyDesk. Przy pomocy aplikacji zdalnego pulpitu przestępcy przejęli kontrolę nad danymi, a następnie w dowolny sposób zarządzali kontem swojej ofiary. Kobieta uwierzyła, iż rozmawia z pracownikiem banku, który chce jej pomóc. A wszystko zaczęło się od odebrania telefonu od rzekomego pracownika banku, który wykrył podejrzaną transakcję i namówił pokrzywdzoną do zainstalowania aplikacji. W efekcie kobieta straciła prawie 6 tysięcy złotych – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE