Sponsoring ograniczony, Miejski Klub Piłkarski Pogoń Siedlce Szuka nowych rozwiązań

2021-02-19 19:19
Zarząd MKP Pogoń Siedlce
Autor: MKP Pogoń Siedlce Na zdjęciu: zarząd Stowarzyszenia MKP Pogoń Siedlce

Po tym jak amerykański sponsor wstrzymał finansowanie Miejskiego Klubu Piłkarskiego Pogoń Siedlce, tłumacząc swoją decyzję źle układającą się współpracą Pogoni z Agencją Rozwoju Miasta Siedlce, prezydent Andrzej Sitnik zobowiązał zarząd klubu do stworzenia na ten rok planu działań, których realizacja zbilansuje budżetu stowarzyszenia. Obecnie jego zarząd szuka już nowych sponsorów. Ma też pomysły na poprawienie relacji z ARMS.

– Chcę zdementować pogłoski o tym, jakoby klub był bankrutem. Sytuacja finansowa naszego klubu jest stabilna. Na spotkaniu z prezydentem, przedstawiliśmy mu fakt, że w związku z naszą trudną sytuacją, związaną z zawieszeniem finansowania przez inwestora, jeszcze bardziej zaczęliśmy pracować nad tym, żeby poszukać nowych sponsorów. Jak dobrze państwo wiedzą, w czasach COVID-u jest to bardzo trudne – mówi Rafał Maletka, prezes Stowarzyszenia MKP Pogoń Siedlce.

W kwestii poprawienia relacji z Agencją Rozwoju Miasta Siedlce, zarząd Pogoni proponuje podjęcie kilku różnych działań. Na początek chce, aby prezydent wytypował osobę, która będzie pośredniczyła w kontaktach pomiędzy nim a prezesem ARMS.

– Chcemy prosić Pana prezydenta o wytypowanie po stronie agencji osoby kompetentnej, która będzie współpracowała z klubem na linii agencja-klub. Ma to być osoba, która będzie miała przede wszystkim mocowania do tego, żeby współpracować z nami i będzie podejmowała decyzje kluczowe do współpracy. Ponieważ na dzień dzisiejszy muszę powiedzieć, że czujemy hamulec w naszych działaniach. My nie mamy swoich własnych obiektów sportowych. Musimy współpracować z agencją tak, żebyśmy rozwijali ten klub, żeby on nie zszedł z tej ścieżki rozwoju – informuje prezes.

Wśród innych zmian i usprawnień we współpracy z ARMS, które proponuje zarząd Pogoni, znalazło się także ustalenie proporcji podziału dochodów z imprez, które organizowałaby Pogoń Siedlce, by móc dysponować większym budżetem. Zarząd chciałby także, by Pogoń miała pierwszeństwo w korzystaniu z obiektów sportowych, jeżeli zgłosi z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, że chce na nich zorganizować imprezę. Ponadto członkowie zarządu widzą także potrzebę stworzenia systemu informatycznego do zarządzania grafikiem korzystania z obiektów.

– Oczekujemy wprowadzenia systemu informatycznego, który bardzo ułatwiałby tutaj zarządzanie grafikiem, boiskami, tak, żeby wszyscy wiedzieli kto, gdzie i o której godzinie trenuje. Najlepiej z wyprzedzeniem, i by każdy miał do tego wgląd. Oczywiście, byłyby sytuacje, że ten grafik musiałby być aktualizowany, ale każdy, mając dostęp do tego systemu, widziałby na bieżąco, co się dzieje odnośnie boisk itd. Takie systemy działają w wielu innych miastach, więc warto się na tym wzorować – mówi Michał Osiej, wiceprezes klubu.

Jego zarząd chciałby także, żeby pierwszy zespół miał prawo do dwóch treningów w tygodniu na płycie głównej, kiedy ma tam grać w roli gospodarza. Członkowie zarządu oczekują też powołania zespołu roboczego, w celu uzyskania certyfikacji akademii – gwiazdki PZPN-u. W składzie zespołu powinni się ich zdaniem znaleźć zarówno przedstawiciele akademii, jak i pracownicy ARMS, którzy mogliby się spotykać raz w miesiącu. Więcej o postulatach zarządu Pogoni, usłyszycie w załączonym poniżej filmie z transmisją konferencji, którą zorganizował wczoraj wieczorem, 18 lutego, zarząd klubu.

Sonda
Uczniowie powinni wrócić do szkoły w lutym 2021?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE