Specjalne środki ostrożności stosuje Biuro Obsługi Interesanta siedleckiego magistratu [audio]

2020-03-17 14:23
Biuro Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Siedlce
Autor: Monika Półbratek Biuro Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Siedlce

W Urzędzie Miasta Siedlce stosowane są środki zapobiegawcze przeciwko szerzeniu się koronawirusa. Dzięki nim, bezpieczniejsi mają być zarówno pracujący tam urzędnicy, jak i przychodzący codziennie petenci. Zdaniem mieszkańców Siedlec, wprowadzenie tego rodzaju metod prewencyjnych było dobrym pomysłem.

– Pracownicy pracują normalnie. Są na stanowiskach środki dezynfekcyjne poustawiane, i mogą co chwilę wychodzić, myć ręce, tak że ta obsługa pracowników jest spowolniona. Jest tu pan ze Straży Miejskiej i koleżanki z informacji, które pomagają w pobieraniu numerków i przywoływaniu do stanowiska. Maksymalnie w Biurze może znajdować się 5-6 osób – mówi Barbara Myrcha, kierownik Biura Obsługi Interesanta siedleckiego magistratu.

Choć obsługa przebiega wolniej, nie jest to dużym problemem, bo do urzędu przychodzi obecnie mniej interesantów. Najwięcej osób przybywa tam w celu dokonania rejestracji samochodu. Petenci ustawiają się w kolejce, zachowując około metrowe odstępy pomiędzy sobą. Jak podkreśla większość z nich, jest to rozsądne rozwiązanie.

BOI ogłoszenia
Autor: Monika Półbratek Na zdjęciu: ogłoszenia na drzwiach Biura Obsługi Interesanta

– Bezpieczniejsze to jest, dużo bezpieczniejsze. Panie, które tu pracują, też siedzą bez osłon, bez szyb, prawda? Więc myślę, że taki sposób jest o wiele bardziej bezpieczny, aniżeli byśmy wszyscy naraz mieli wchodzić. I dla nas też. Przychodzi dzisiaj ten, kto ma jakąś sprawę ważniejszą... – mówi siedlczanka.


– Bardzo dobry pomysł, tylko że w większej ilości miejsc takie środki powinny być wprowadzone. Powinny być w sklepach, w aptekach, u lekarza, wszędzie powinno być tak. Więc uważam, że jest to pozytywne rozwiązanie – dodaje inna mieszkanka miasta.

Interesanci BOI Urzędu Miasta w Siedlcach - sonda

Pracownicy magistratu apelują, by dla bezpieczeństwa do urzędu zgłaszali się w najbliższych dniach tylko mieszkańcy ze sprawami niecierpiącymi zwłoki i takimi, których nie można załatwić online.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE