Siedleckie Amazonki pomagają chorym na raka współtowarzyszkom już od 11 lat!

2020-02-25 13:52
Siedziba Stowarzyszenia Amazonki Siedleckie
Autor: M.P. Wejście do siedziby Stowarzyszenia Amazonki Siedleckie

25 lutego Stowarzyszenie Amazonki Siedleckie świętuje rocznicę swojego powstania. Dzięki niemu, kobiety z Siedlec i regionu, które zmagają się z rakiem, od lat uzyskują wsparcie psychiczne. Rozmowa z osobami, które mają lub miały podobne doświadczenia, pomaga im w codziennej walce z chorobą.

Stowarzyszenie założyła koleżanka Asia Zdunek, która już, niestety, odeszła. Ona po ciężkim leczeniu wyzdrowiała, bo była już bez żadnych zmian nowotworowych w organizmie. I wtedy postanowiła, że będzie działała na rzecz innych kobiet. Założyła to Stowarzyszenie, które do tej pory istnieje, bo niestety Asia po dwóch latach miała nawrót choroby i przegrała walkę z nią, odeszła. Ale Stowarzyszenie istnieje nadal i uważam, że jest bardzo potrzebne. Bo zgłaszają się osoby (...), które szukają wsparcia. Bo u nas można porozmawiać, bo my jesteśmy już po przejściach i każda ma inne doświadczenia. Bo u każdej przebieg choroby czy nawet sposób leczenia mógł być odmienny, stopień zaawansowania nowotworu też był odmienny, więc doświadczenia są różne. Takie Panie jak przyjdą do nas, to mogą spokojnie o wszystkim porozmawiać, o czym nie porozmawiają nawet z bliskimi osobami – mówi obecna prezes Stowarzyszenia, Grażyna Gregorczuk.

Wszystkie kobiety z miasta Siedlce oraz okolicznych miejscowości, które potrzebują takiej duchowej pomocy, mogą jej szukać u Amazonek Siedleckich. Warto dodać, że mogą do nich dołączyć kobiety, które chorują bądź chorowały wcześniej na różne nowotwory, nie tylko na raka piersi.

Zapraszam każdą osobę, która oczekuje wsparcia psychicznego, że rak to nie wyrok, że można pokonać chorobę, że można się całkowicie wyleczyć, pod warunkiem że badamy się i przestrzegamy profilaktyki. Wszystkich serdecznie zapraszamy – dodaje prezes.


Siedziba Stowarzyszenia mieści się przy ul. Dzieci Zamojszczyzny 39/32 w Siedlcach. Informacje kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej: www.amazonki.siedlce.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE