Siedlecka Książnica zaprasza na wieczór autorski Elżbiety Dzikowskiej [AUDIO]

2021-10-25 12:30
Uśmiech podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej siedlczanie będą mogli zobaczyć na żywo już 27 października!
Autor: Monika Półbratek Uśmiech podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej siedlczanie będą mogli zobaczyć na żywo już 27 października!

Wystawa fotografii, spotkanie autorskie z Elżbietą Dzikowską i... dodatkowa niespodzianka. Do uczestnictwa w trzech powiązanych ze sobą tematycznie wydarzeniach zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach. Ostatnie z nich jest na razie okryte mrokiem tajemnicy. Pozostałe są ogólnodostępne, a spotkanie ze znaną podróżniczką odbędzie się już w najbliższą środę, 27 października.

Spotkanie z panią Elżbietą Dzikowską było już od wielu lat wyczekiwanym wydarzeniem w Siedlcach. W tym roku udało się je zorganizować. Odbędzie się ono w ramach swoistego tryptyku, pod patronatem i z udziałem Elżbiety Dzikowskiej. Przypominam, że od ponad tygodnia na parkanie naszego parku miejskiego Aleksandria można oglądać wystawę pt. „Uśmiech świata”. To jest wystawa fotografii autorstwa pani Elżbiety Dzikowskiej. My organizujemy 27 października spotkanie autorskie, a oprócz tego planujemy jeszcze jedną niespodziankę dla mieszkańców miasta Siedlce, ale już po tym jak opadną emocje po spotkaniu, chcemy dozować tę radość i te wydarzenia – informuje Ewelina Raczyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach.

Wystawę pt. Uśmiech świata można oglądać w Siedlcach do 4 listopada
Autor: Monika Półbratek Wystawę pt. "Uśmiech świata" można oglądać w Siedlcach do 4 listopada

Współorganizatorami potrójnego wydarzenia są Miasto Siedlce, które udostępniło przestrzeń miejską do zorganizowania wystawy (można ją oglądać w Siedlcach do 4 listopada), a także Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, który na potrzeby przygotowania wieczoru autorskiego udostępnił jedną ze swoich sal widowiskowych.

Pani Elżbieta Dzikowska na pewno poświęci nam czas na to, aby podpisać książki, będzie można zrobić sobie z nią zdjęcie. Będzie też możliwość zakupu jej biografii, więc autograf na pewno będzie możliwy do zdobycia. Spotkanie poprowadzi Anna Kaszczyc, serdecznie zapraszam! – zachęca Ewelina Raczyńska.

Wystawę Uśmiech świata można oglądać na parkanie siedleckiego parku Aleksandria
Autor: Monika Półbratek Wystawę "Uśmiech świata" można oglądać na parkanie siedleckiego parku Aleksandria

Wieczór autorski Elżbiety Dzikowskiej odbędzie się w Sali Widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Początek o godz. 17.00. Bezpłatne wejściówki można odbierać w głównej siedzibie siedleckiej książnicy.

POSŁUCHAJ zapowiedzi spotkania autorskiego z Elżbietą Dzikowską w siedleckiej Książnicy: