Siedlce: kupując znicze, możemy pomóc ciężko chorym dzieciom. Trwa akcja „Hospicyjne światełko”

2021-10-27 15:13
plakat
Autor: fot. Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci

Chcą upamiętnić zmarłych i wesprzeć chore dzieci, które potrzebują pomocy. Pracownicy i wolontariusze Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci prowadzą przed Świętem Zmarłych akcję charytatywną na rzecz swoich podopiecznych, pt. „Hospicyjne światełko”. By weprzeć inicjatywę, wystarczy zakupić od nich znicze.

Codziennie, do piątku 29 października, zapraszamy w godz. od 9.00 do 14.00 do naszego biura przy ul. 11-tego Listopada 23. Mamy do zaoferowania szeroki wybór zniczy i wkładów, w atrakcyjnych cenach. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na zakup leków i środków medycznych dla podopiecznych siedleckiego hospicjum dziecięcego – mówi Tomek Skóra, który wspiera akcję.

W weekend inicjatywa będzie kontynuowana, ale w innej formie. W sobotę i niedzielę, czyli w dniach 30 i 31 października, wolontariuszy sprzedających znicze będzie można spotkać przy obu siedleckich cmentarzach, zarówno przy ul. Cmentarnej, jak i Janowskiej.

– W okolicy cmentarzy będziemy stać przy oznaczonych stoiskach. Oprócz kupna zniczy będzie można tam również porozmawiać o hospicjum, o tym czym się zajmujemy i jak pomagamy dzieciom z naszego terenu. Serdecznie zapraszamy do rozmowy i do wsparcia akcji „Hospicyjne światełko” – mówi Marlena Szeląg, pracownik fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.

Jak dodaje, kupując znicze będzie można także dowiedzieć się więcej także o możliwości wspierania hospicyjnych akcji jako wolontariusz.