Siedlce: kończy się nabór uczniów do pierwszych klas szkół podstawowych [AUDIO]

2021-05-14 9:42 Monika Półbratek
dziecko szkoła
Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Siedlecki samorząd przypomina rodzicom sześciolatków i siedmiolatków, że nabór dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych kończy się już w najbliższy poniedziałek, 17 maja o godz. 15.00. By zapisać dziecko do szkoły obwodowej, wystarczy wydrukować i wypełnić wniosek dostępny na stronie Urzędu Miasta Siedlce, a następnie złożyć go w siedzibie szkoły. Zapisanie dziecka do placówki w innym obwodzie jest już nieco bardziej skomplikowane.

Kandydaci, którzy zamieszkują poza obwodem szkoły, mogą zostać przyjęci do klasy pierwszej szkoły podstawowej, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami. Rekrutacja do klas pierwszych jest prowadzona również z wykorzystaniem systemu informatycznego – wyjaśnia Jacek Janusiewicz, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce.

Jeżeli rodzice chcą zapisać dziecko do szkoły spoza własnego obwodu, na stronie naboru muszą najpierw wypełnić wniosek z wyborem maksymalnie trzech preferowanych placówek edukacyjnych. Wypełniony i wydrukowany wniosek wraz z dodatkowymi dokumentami, należy następnie złożyć w szkole pierwszego wyboru. Po zakończeniu rekrutacji, wszystkie złożone wnioski zostaną ocenione według trzech kryteriów.

Kryteria są punktowane. Wśród nich najważniejsze, to te, że kandydat musi być mieszkańcem miasta Siedlce, że rodzeństwo kandydata realizuje obowiązek szkolny w danej szkole podstawowej, i że miejsce pracy rodziców znajduje się na terenie obwodu szkoły. To są te kryteria uchwalone przez radę miasta, które są brane pod uwagę przy rekrutacji dzieci – informuje Jacek Janusiewicz.

Więcej informacji o naborze można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Siedlce oraz w załączonej poniżej informacji dźwiękowej.

POSŁUCHAJ o warunkach naboru dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych. W jaki sposób można zapisać dziecko do szkoły w innym obwodzie?
Zobacz na filmie, jak wygląda nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej w Szpitalu Miejskim w Siedlcach