psycholog_pandemia

i

Autor: pixaby

Siedlce: bezpłatne wsparcie psychologiczne w czasie pandemii

2020-10-22 21:18

Strach przed zakażeniem, mnóstwo negatywnych informacji wokół, izolacja, niepewność – w dobie pandemii nasze zdrowie psychiczne może być znacznie obciążone. Warto poświęcić mu teraz nieco więcej uwagi i w razie potrzeby nie bać się szukać pomocy u specjalisty. Jedna z siedleckich przychodni udostępniła numer telefonu, pod którym można uzyskać fachowe wsparcie psychologiczne.

Jeszcze przed wybuchem pandemii statystyki dotyczące zdrowia psychicznego Polaków nie wyglądały najlepiej, obecna sytuacja dodatkowo je pogorszyła. Więcej osób zmaga się m.in. z różnego rodzaju zaburzeniami depresyjnymi czy lękowymi.

- Wiele osób doświadcza niepokoju, który jest spowodowany izolacją społeczną, obawą przed zakażeniem siebie lub innych. Pracuje z pacjentami i oni mówią, że bardziej boją się, że zakażą innych niż, że sami zachorują, a także obawiają się utraty bliskich osób – tłumaczy psycholog Anna Laszuk-Laskowska.

Do tego nierzadko dochodzą strach o utratę pracy, problemy finansowe czy domowe konflikty, które podczas kwarantanny mogą się nasilać. W trudnym czasie pandemii coraz więcej osób potrzebuje wsparcia psychologicznego. Specjalne darmowe teleporady uruchomiło Centrum Medyczno-Diagnostyczne w Siedlcach.

- W sytuacjach, kiedy nie radzimy sobie, odczuwamy niepewność czy niepokój, a myślę, że w obecnej sytuacji większość z nas go odczuwa, można zadzwonić, porozmawiać, zapytać jak sobie poradzić z danym problemem – mówi psycholog.

Teleporady udzielane są od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu 510-121-343.​

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE