Siatkarze oddają osocze dla chorych na COVID-19 i zachęcają do tego innych

2020-11-17 11:22
Sportowcy, który przeszli zakażenie koronawirusem, chcą wspomóc chorych na COVID-19 w walce o zdrowie
Autor: KPS Siedlce Sportowcy, który przeszli zakażenie koronawirusem, chcą wspomóc chorych na COVID-19 w walce o zdrowie

Nie można go wyprodukować sztucznie, a jedynie pozyskać od tych, którzy przeszli już COVID-19 – osocze ozdrowieńców jest więc niezwykle cennym lekiem. Akcję jego oddawania dla osób chorych wspierają siatkarze pierwszoligowych klubów z Siedlec i Sulęcina. Część zawodników KPS Siedlce i Olimpii Sulęcin była zakażona koronawirusem. Po powrocie do zdrowia, sportowcy oddali osocze. Teraz zachęcają do tego mieszkańców regionu.

– Zawodnicy i osoby ze sztabu szkoleniowego klubów Olimpii Sulęcin i KSP-u Siedlce, które pokonały koronawirusa, chcą teraz pomóc innym w walce z COVID-19 i dlatego zdecydowały się na oddanie osocza. Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy przeszli tę chorobę i mogą pomóc, oddając własne osocze: zróbcie to, a uratujecie życie innym! – mówi w imieniu obu drużyn Maciej Nowak, koordynator KPS Siedlce.

Sportowcy zapewniają, że z perspektywy pacjenta zabieg oddania osocza niczym się nie różni od zwykłego pobrania krwi i nie trzeba się go obawiać.

W Siedlcach ozdrowieńcy mogą oddawać osocze we wtorki i piątki, od 7.00 do 9.00 rano, w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa na ul. Formińskiego. Więcej szczegółowych informacji odnośnie tego, kto i w jakim czasie po przebyciu choroby (także bezobjawowo), może oddawać osocze dla chorych na COVID-19, znajdziecie na fanpage'u RCKiK na Facebooku oraz w jednym z kolejnych artykułów w naszym portalu.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE