szpital wojewódzki

i

Autor: Joanna Soćko Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach

Rozbudowa oddziału wewnętrznego szpitala wojewódzkiego: wysokie ceny i duże opóźnienie

2022-06-29 9:30

Nawet o 70 procent droższa niż na początku zakładano może być rozbudowa oddziału wewnętrznego Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Inwestycja, która miała rozpocząć się na początku roku, aktualnie jest na etapie postępowania przetargowego. Wszystko przez wysokie ceny materiałów budowlanych. Władze lecznicy zapewniają, że dodatkowe pieniądze uda się zabezpieczyć i roboty wkrótce ruszą.

- 6 lipca jest otwarcie ofert, zobaczmy jak rynek wyceni te roboty, bo w tej chwili jest to wielka niewiadoma, no oczywiście jeśli nam będzie brakowało pieniędzy, to będziemy się ubiegać o to aby pozyskać nowe środki do sfinansowania tej inwestycji - mówi Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

Przypomnę, wstępnie zakładano, że prace będą kosztować nieco ponad 30 mln zł. Obecna sytuacja na rynku budowlanym mocno podwyższy tę kwotę. - Ona będzie wyższa o 60-70% i będzie to w granicach ok. 50 mln zł, to przez zwariowane ceny, które się pojawiły na rynku, my mieliśmy tę kwotę sprzed półtora roku, nie dość, że pandemia, to jeszcze i wojna spowodowały, że kwota ta będzie zdecydowanie większa - stąd też taki wysiłek dodatkowy ze strony samorządu województwa, aby tę inwestycję sfinansować - tłumaczy prezes Kulicki.

Rozbudowa oddziału wewnętrznego ma potrwać dwa lata. W ramach inwestycji oddział powiększy się o 70 łóżek. Kapitalny remont ma przejść też pierwsze piętro szpitala, na którym działają poradnie specjalistyczne.

Quiz. Jedzenie na literę A

Pytanie 1 z 18
Avocado to podstawowy składnik:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE