Rekordowa liczba projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza! Najwięcej z subregionu siedleckiego

2023-01-25 11:35
Rekordowa liczba projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Najwięcej z subregionu siedleckiego!
Autor: fot. UMWM

Jak informuje urząd marszałkowski, do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wpłynęło aż 475 projektów, z czego 113 w puli ogólnowojewódzkiej. To jak dotychczas, rekordowa liczba. Najwięcej, bo aż 67 pomysłów, zostało zgłoszonych z subregionu siedleckiego! Teraz czas na ocenę projektów. Następnie to właśnie mieszkańcy regionu zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane.

– Wiemy już, że udało nam się pobić w tym roku rekord, a tak naprawdę nie nam, tylko mieszkańcom Mazowsza. To pokazuje, że coraz lepiej rozumiemy, czym jest Budżet Obywatelski Mazowsza, coraz łatwiej przychodzi nam tworzenie projektów, a co najważniejsze mamy coraz więcej pomysłów. Dziękujemy za wszystkie zgłoszone projekty! – mówi Marta Milewska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego.

Łącznie wpłynęło aż 475 projektów z terenu całego Mazowsza, a w tym aż 113 z puli ogólnowojewódzkiej. Najwięcej pomysłów mieli mieszkańcy subregionu siedleckiego! Z każdego podregionu wpłynęła następująca liczba projektów:

  • 67 projektów z podregionu siedleckiego;
  • 57 projektów z podregionu warszawskiego wschodniego;
  • 49 projektów z podregionu radomskiego;
  • 41 projektów z podregionu warszawskiego zachodniego;
  • 31 projektów z podregionu ciechanowskiego;
  • 31 projekty z podregionu ostrołęckiego;
  • 29 projektów z podregionu płockiego;
  • 29 projektów z podregionu żyrardowskiego;
  • 28 projektów z Warszawy. 

Spośród wszystkich projektów zgłoszonych do BOM-u najwięcej, bo aż 128 dotyczyło kultury, ochrony zabytków oraz opieki nad nimi. Drugimi najczęściej zgłaszanymi przedsięwzięciami były te związane z edukacją publiczną (81 projektów), a także z promocją i ochroną zdrowia (79 projektów). Nieco mniej, bo 68 pomysłów, wpłynęło w kategorii kultura fizyczna i turystyka, a 43 dotyczyły transportu zbiorowego i dróg publicznych. W kategoriach ochrona środowiska i bezpieczeństwo publiczne wpłynęło po 17 projektów. 14 przedsięwzięć dotyczy pomocy społecznej i 11 – zagospodarowania przestrzennego. Najmniej projektów wpłynęło w kategoriach wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej (10 projektów), modernizacji terenów wiejskich (4 projekty) oraz polityki prorodzinnej (3 projekty).

Teraz projekty muszą przejść ocenę merytoryczną. Informacje o jej wynikach zostaną podane do 5 kwietnia. Głosowanie ruszy w maju. Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim Mazowsza można znaleźć na stronie: https://bom.mazovia.pl/.

Źródło: inf. pras. UMWM

Sonda
Czy głosujesz na projekty w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE