Fundacja Warto Pomagać przekazała prezenty siedleckim seniorom z DPS-u

i

Autor: fot. Fundacja Warto Pomagać Fundacja Warto Pomagać przekazała już świąteczne prezenty seniorom z siedleckiego DPS-u

Prezenty i niespodzianka dla seniorów z siedleckiego DPS-u [AUDIO, WIDEO]

2021-12-22 12:45

Pracownicy i wolontariusze fundacji Warto Pomagać z Torunia od początku grudnia prowadzą w Siedlcach ogólnopolską zbiórkę charytatywną. Choć ich „Akcja Aniołek” nie została jeszcze zakończona, przekazali już podopiecznym Domu Pomocy Społecznej „Nad Stawami” w Siedlcach świąteczne podarunki. Zaskoczyli ich także niespodzianką – życzeniami od jednego z ich ulubionych aktorów – Artura Żmijewskiego.

Prezenty dla podopiecznych siedleckiego DPS-u

Nasi mieszkańcy otrzymali już prezenty od fundacji Warto Pomagać, odbyło się oficjalne przekazanie. To piękny, duży telewizor, który będzie w holu służył mieszkańcom, jak również dwa komputery w sali multimedialnej, również dla mieszkańców. Oczywiście każdy z nich otrzymał też indywidualną paczkę ze słodyczami i kosmetykami. Odbywa się to już po raz drugi. W zeszłym roku też otrzymaliśmy prezenty, za co jesteśmy fundacji bardzo wdzięczni – mówi Maria Wierzejska, dyrektor siedleckiego DPS-u.

Dyrektor DPS-u także wręczyła aniołkom podarunki od swoich podopiecznych

i

Autor: fot. Fundacja Warto Pomagać Dyrektor DPS-u także wręczyła aniołkom podarunki od swoich podopiecznych

W ramach podziękowania, pani dyrektor przekazała na ręce koordynatorki akcji choinkę, ręcznie wykonaną przez podopiecznych placówki, a także słodycze dla zaangażowanych w pomoc aniołków.

Telewizyjna niespodzianka

Podarunki rzeczowe nie były jednak jedynym prezentem, jaki otrzymali od fundacji Warto Pomagać siedleccy seniorzy. W ramach dodatkowej niespodzianki, pracownicy i wolontariusze fundacji przygotowali dla podopiecznych DPS-u w Siedlcach film z życzeniami od aktora, grającego główną rolę w jednym z ich ulubionych programów telewizyjnych.

Kochani, bardzo się cieszę, że mogę tych kilka słów powiedzieć do Was w dniu przekazania tego wspaniałego prezentu. Niech ten telewizor, który dzisiaj otrzymujecie, daje Wam szansę oglądania Waszych ulubionych filmów i seriali, do których, jak słyszę, należy również „Ojciec Mateusz”. To mnie bardzo cieszy. Ale niech będzie przede wszystkim wspaniałym oknem, przez które będziecie patrzeć na świat, z którego będziecie się dowiadywać, co różni, co dzieli, ale także – co łączy ludzi różnych ras na całym świecie. Niech te Święta będą dla Was ciepłe i radosne, a przyszły rok niech Wam przyniesie dużo wspaniałych, radosnych chwil i dużo szczęścia. Pozdrawiam Was! – mówi w swoich życzeniach dla siedleckich seniorów aktor Artur Żmijewski.

To jeszcze nie koniec akcji, aniołki wciąż działają!

Dziękujemy serdecznie siedlczanom za tak liczne wspieranie naszej zbiórki i tak hojnie przekazane wsparcie. Jeżeli uda nam się uzyskać zgodę od dyrekcji siedleckiej galerii, to na pewno pojawimy się również w przyszłym roku. Akcja w roku 2021 prowadzona była w 60 miastach. Tworzymy również fundusz interwencyjny dla zwierząt, które żyją w kiepskich warunkach. Udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane 50 wsparć dla placówek opiekuńczo-wychowawczych. Przekazania będą następowały do Wigilii, więc już spora część miast i placówek ma swoje prezenty przekazane. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będzie nam dane pojawić się w Siedlcach – mówi Magdalena Melaniuk, koordynatorka „Akcji Aniołek” w mieście.

Sprzedające opłatek fundacyjne aniołki możecie aż do Wigilii spotkać w dwóch lokalizacjach – w Galerii Siedlce i na terenie supermarketu Carrefour przy ul. Monte Cassino. Więcej o akcji przeczytacie w naszym poprzednim artykule i usłyszycie w załączonej poniżej relacji dźwiękowej.

POSŁUCHAJ relacji z przekazania prezentów siedleckim seniorom w ramach "Akcji Aniołek" Fundacji Warto Pomagać:
Sonda
Wpłacasz pieniądze na różnego rodzaju akcje charytatywne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE