Pomóż w przeglądzie i wyposażeniu ciężarówki dla ukraińskich żołnierzy – apeluje fundacja Eska Kowalscy

i

Autor: fot. fundacja Eska Kowalscy

Pomóż w przeglądzie i wyposażeniu ciężarówki dla ukraińskich żołnierzy – apeluje fundacja Eska Kowalscy

2022-06-23 14:04

Pomagają ukraińskim żołnierzom i potrzebują wsparcia. Wolontariusze fundacji Eska Kowalscy, którzy od kilku miesięcy zawożą w transportach humanitarnych dary dla obywateli Ukrainy, otrzymali oficjalną prośbę o pomoc od żołnierzy z obwodu Charkowskiego. Potrzebne są im małe ciężarówki, które mogliby wykorzystywać w działaniach na linii frontu. Fundacja zakupiła samochód, ale potrzebuje pomocy w jego przeglądzie i wyposażeniu.

– Fundacja Eska Kowalscy wspiera ludzie mieszkających w Ukrainie, także na linii frontu, jak również armię ukraińską. Dostaliśmy formalne pismo od jednej z jednostek wojskowych z obwodu charkowskiego. Potrzebuje ona małych samochodów dostawczych typu Volkswagen T4 z silnikiem 1.9, ponieważ takie auta rzadko się psują, łatwo się je naprawia i jest u nich dostęp do zapasowych części. Samochody są po to, żeby sześć czy siedem osób mogło wskoczyć do takiej ciężarówki, podjechać na linię frontu lub nawet poza linię frontu, uderzyć i szybko wrócić – opowiada Janusz Kowalski z fundacji Eska Kowalscy.

Jeden taki samochód został już zakupiony przez fundację, ale ponieważ jest używany, wymaga solidnego przeglądu. Przed wyjazdem powinien też zostać przemalowany na kolory wojskowe, a przy okazji wypakowany żywnością i innymi rzeczami, które będą przydatne walczącym żołnierzom. Pomóc mogą zarówno siedleckie firmy czy instytucje, jak i osoby prywatne. Zawiezione na Ukrainę wsparcie trafi również do cywilów.

Pomóż w przeglądzie i wyposażeniu ciężarówki dla ukraińskich żołnierzy – apeluje fundacja Eska Kowalscy

i

Autor: fot. Fundacja Eska Kowalscy

– Żołnierze proszą, by auto miało przynajmniej dwa koła zapasowe, więc musimy je dokupić. Musimy też wymienić olej w silniku, pasek rozrządu, czyli zrobić typowy przegląd, żeby ten samochód trochę posłużył. Zwracam się do ludzi dobrego serca z prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Chciałbym, żeby taki samochód można było szybko wyposażyć. Szacujemy, że koszt remontu wyniesie 10-15 tys. zł. Najdroższe będzie przemalowanie ciężarówki. Dlatego liczymy na to, że jakiś zakład może nas w tym wesprzeć. Potrzebujemy też wsparcia finansowego na zakup paliwa i jedzenia dla wojska, które zawieziemy również mieszkańcom okolic Charkowa. Bardzo go potrzebują, bo mają ogromny problem z dostawami żywności. Wielu ludzi jest tam głodnych, bo w ciągu ostatnich dni stracili domy – dodaje Janusz Kowalski.

Fundacja potrzebuje zatem zarówno wsparcia w przeprowadzeniu napraw i remontu samochodu, jak też pieniędzy na zakup potrzebnych rzeczy, zwłaszcza paliwa. Przydadzą się także dary rzeczowe w postaci produktów spożywczych, leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, środków opatrunkowych, apteczek, baterii, starych, ale wciąż działających telefonów komórkowych.

Osoby, które chcą pomóc, mogą kontaktować się z Fundacją Eska Kowalscy poprzez jej fanpage na Facebooku.

Sonda
Czy Ukraina zostanie przyjęta do Unii Europejskiej w najbliższych latach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE