Pomaganie na sportowo. Wirtualny Bieg Mikołajkowy

2020-11-27 16:34 Joanna Soćko
plakat_bieg_mikolajkowy
Autor: fot. organizator

Trwają zapisy na II Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką. Ze względu na pandemię i wprowadzone ograniczenia nie można go zorganizować w tradycyjnej formule. Organizatorzy zapraszają na bieg wirtualny. Przekonują, że wysiłek i pomoc będą jak najbardziej realne.

- Każdy biegacz sam po prostu sobie wyjdzie, przebiegnie 5 kilometrów bądź więcej, wyśle nam zdjęcie z aplikacji telefonicznej lub zegarka, że przebiegł dana trasę i dany dystans w danym czasie i my na podstawie tego wysyłamy lub wręczamy mu medal za ukończenie biegu - tłumaczy Rafał Wysocki, dyrektor siedleckiego klubu sportowego Feniks i współorganizator biegu.

Bieg Mikołajkowy z Dwójką odbędzie się 6 grudnia. Oprócz dystansu 5-kilometrowego są też krótsze trasy, specjalnie dla najmłodszych sportowców.

Każdy biegacz będzie mógł połączyć przyjemne z pożytecznym. Impreza ma bowiem cel charytatywny.

- Sto procent wpisowego idzie na dalszą rehabilitację Marysi Tchórzewskiej, która obecnie jest w Stanach i ma operację nogi, dokładnie wydłużenia kończyny – wyjaśnia Rafał Wysocki.

Link do zapisów na II Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką dostępny jest tutaj.

Organizatorzy zachęcają, aby biegacze wyruszyli w trasę przebrani za mikołajów i śnieżynki. Autorzy najbardziej pomysłowych strojów zostaną nagrodzeni.​

Park Miejski "Aleksandria" w Siedlcach - jak wyglądał kiedyś? Jak wygląda dziś?