plakat_złom

i

Autor: fot. GOK Skórzec

Organizują zbiórkę złomu, by pomóc chorej Antosi [AUDIO]

2020-11-13 16:11

Pomaganie przez złomowanie. Mieszkańcy gminy Skórzec będą zbierać i sprzedawać złom. Zarobione pieniądze zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni Antosi Dąbrowskiej.

Terapia genowa, która może zatrzymać chorobę kosztuje około 10 mln zł. Rodzice Antosi zbierają pieniądze na najdroższy lek świata. Pomóc postanowili mieszkańcy gminy Skórzec, którzy organizują „Wielką Akcję Zbierania Złomu”.

- Podczas tej zbiórki można oddawać złom w każdej postaci. Może to być aluminium, puszki, a także złom ciężki, czyli to wszystko, co zalega nam na naszych posesjach - mówi Arkadiusz Dołęga, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Skórcu, który jest współorganizatorem zbiórki.

Złom od darczyńców z gminy Skórzec odbiorą pracownicy miejscowego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Szczegółowy harmonogram jest dostępny tutaj. Do akcji mogą przyłączyć się także mieszkańcy innych gmin.

- Wtedy przekazuję informację do firmy Złomraj, która odbiera złom i zdecydowała się również wesprzeć akcję. Każdy, kto chciałby oddać złom i byłyby to nawet większe ilości, to firma jest w stanie przyjechać do konkretnego darczyńcy.

Wszystkie zebrane przedmioty zostaną sprzedane, a pieniądze wpłacone na konto 7-miesięcznej Antosi Dąbrowskiej. Na najdroższy lek świata brakuje jeszcze ponad 5,5 mln zł. - Nie jest to dobry czas, ponieważ pandemia wyhamowała zbiórkę (…) Dlatego tym bardziej prosimy o wsparcie, mamy coraz mniej czasu – mówi Zofia Dąbrowska, mama Tosi.

Przy terapii genowej obowiązuje limit wagowy. Podaje się ją dzieciom, których waga nie przekroczyła 13,5 kg. Antosia waży już około 8 kg. Pieniądze trzeba uzbierać jak najszybciej.

Więcej o zbiórce złomu i chorobie Antosi usłyszycie w materiale dźwiękowym, który znajdziecie pod artykułem.

Zbiórka złomu dla Antosi Dąbrowskiej. POSŁUCHAJ:

Link do zbiórki dla Antosi Dąbrowskiej tutaj

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?
"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja