Okradała pracodawców. Znikały pieniądze, kawa, a nawet masło...

2022-10-04 16:46
policja 2
Autor: Materiały prasowe

Kryminalni z Garwolina zatrzymali 46-letnią kobietę, która sprzątając dom mieszkańców miasta regularnie ich okradała. Jak ustalili policjanci przestępczy proceder trwał od kilku lat. Z domu swoich pracodawców 46-latka wynosiła pieniądze, a nawet produkty spożywcze. Kobieta zdołała ukraść około 15 tysięcy złotych.

- Kilka dni temu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zatrzymali 46-latkę podejrzaną o liczne kradzieże. Policjanci ustalili, że od kilku lat kobieta zatrudniona była do sprzątania domu. Wykorzystując zaufanie swoich pracodawców, systematycznie ich jednak okradała. W pewnym momencie właściciele zaczęli mieć wątpliwości, co do uczciwości zatrudnionej kobiety. Zauważyli, że od pewnego czasu z kieszeni ubrań, portfeli i innych miejsc w domu znikają pieniądze. Byli cierpliwi i dociekliwi, w związku z tym postanowili zainstalować ukryte kamery, zwrócone wprost na zagrożone miejsca. Szybko okazało się, że podejrzenia mieszkańców Garwolina były słuszne – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Pokrzywdzeni powiadomili policjantów, którzy pojechali na miejsce i zatrzymali nieuczciwą kobietę. 46-latka akurat kończyła pracę. Podczas przeszukania okazało się, że ma przy sobie banknoty, należące do pracodawców. Dotychczas funkcjonariusze ustalili,  że łupem kobiety padły pieniądze w kwocie około 15 tysięcy złotych, artykuły spożywcze, takie jak  kawa czy masło, a także kosmetyki i inne artykuły gospodarstwa domowego. Część skradzionego mienia udało się odzyskać.

Zatrzymana kobieta została przewieziona do komendy, gdzie usłyszała zarzuty, do których się przyznała. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE