Nowi Ambasadorzy Wschodu poszukiwani – każdy może zgłosić kandydata!

i

Autor: fot. Biuro Prasowe Konkursu Ambasador Wschodu

Nowi Ambasadorzy Wschodu poszukiwani – każdy może zgłosić kandydata!

2022-09-23 6:48

Ruszyła 9. edycja konkursu Ambasador Wschodu. Komitet Nominujący rozpoczął prace nad wyłonieniem pretendentów do nagrody w dziedzinach: Samorządność, Przedsiębiorczość, Turystyka i Projekt. Nowością tej edycji są „społeczne nominacje” – do 25 września wszyscy chętni mają możliwość zgłoszenia kandydatów do nagrody poprzez formularz na stronie internetowej konkursu. Listę nominowanych poznamy 10 października, a laureatów 26 listopada.

Tradycyjnie we wrześniu ruszyła kolejna edycja konkursu Ambasador Wschodu. W tym roku po raz dziewiąty rozpoczęły się poszukiwania Ambasadorów Polski Wschodniej, czyli osób, podmiotów i instytucji ze wschodniej Polski oraz jej pogranicza, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny tego obszaru.

Nominujący przy wyborze będą brać pod uwagę trzy najważniejsze wartości, którymi powinien wyróżniać się Ambasador Wschodu, takie jak użyteczność społeczna, związek terytorialny i merytoryczny z Polską Wschodnią oraz odpowiedzialność społeczna zgodna z powszechnie przyjętymi normami etycznymi. Nowością tegorocznej edycji są "społeczne nominacje".

– W tym roku postanowiliśmy wziąć pod uwagę głos społeczeństwa. Myślę, że dzięki temu będziemy mogli szerzej poznać inicjatywy, projekty i ludzi, którzy działają na terenie Polski Wschodniej od Suwałk po Sanok lub stąd się wywodzą, a w swojej działalności promują lub uwzględniają wschodni pierwiastek. Przypominamy, że w naszym konkursie zwracamy uwagę na jakość i potencjał, nie muszą to być kandydaci cieszący się szeroką rozpoznawalnością. Każdy będzie mógł zgłosić swojego kandydata, uzasadniając swój wybór – mówi Daniel Parol, pomysłodawca i sekretarz Konkursu o Tytuł Ambasadora Wschodu.

Zgłoszeń kandydatów można dokonać za pomocą strony internetowej konkursu do 25 września: http://ambasadorwschodu.pl/spoleczne-nominacje/.

Statuetki Ambasadorów Wschodu w ośmiu dziedzinach: Samorządność, Przedsiębiorczość, Turystyka, Projekt, Społecznie Odpowiedzialny, Kultura i Sztuka, Nauka, Marka zostaną wręczone 26 listopada podczas uroczystej gali na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Tego dnia poznamy także Honorowego Ambasadora Wschodu oraz laureatów Nagrody Specjalnej i wyróżnień.

Konkurs o Tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań osób, instytucji, podmiotów i samorządów działających na terenie Polski Wschodniej oraz jej pogranicza. Początki nagrody Ambasador Wschodu sięgają 2013 roku. Wtedy z inicjatywy wydawcy magazynu „Kraina Bugu” odbyła się pierwsza edycja konkursu, którą zwieńczyła uroczysta gala z wręczeniem pierwszych tytułów. Od tego czasu odbyło się już osiem edycji, w których łącznie przyznano 70 tytułów Ambasadora Wschodu.

Więcej informacji o konkursie na stronie: http://ambasadorwschodu.pl.

Źródło: inf. pras. Biuro Prasowe Konkursu Ambasador Wschodu

Akcja "Bezpieczny Przejazd" w Koszewnicy - symulacja wypadku przy przejeździe kolejowo-drogowym
Sonda
Lubicie filmy science fiction?