Mistrzostwa Europy w Sumo Młodzików, Kadetów i Juniorów już w ten weekend w Siedlcach

2021-07-20 20:44
Mistrzostwa Europy w Sumo Młodzików, Kadetów i Juniorów
Autor: Olga Skrzek

W najbliższy weekend Siedlce po raz pierwszy będą areną Mistrzostw Europy w Sumo. Rywalizować będą ze sobą młodzi zawodnicy z 14 państw świata. Wstęp na zawody jest wolny dla publiczności.

W Siedlcach zorganizowane zostaną Mistrzostwa Europy w Sumo Młodzików, Kadetów i Juniorów. Wydarzenie organizuje WLKS Siedlce-Nowe Iganie. - W czasie mistrzostw wystartuje 340 zawodników z 14 państw. Federacjami które będą wiodły prym będą gospodarze i na to liczę, że będziemy wielokrotnie słuchać Mazurka Dąbrowskiego ale z pewnością będą nam przeszkadzać w tym reprezentanci Ukrainy, Gruzji, Azerbejdżanu. Myślę też, że Estończycy również szykują się na ostre walki, również reprezentacja Niemiec. Także publiczność będzie mogła zobaczyć walki na bardzo wysokim poziomie – mówi Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo.

Zawody odbędą się 23-25 lipca w hali sportowej przy ul. Prusa 6.  - Imprezy które organizuje WLKS są zawsze otwarte, nie są biletowane. Zapraszamy, szczególnie młodzież aby zobaczyła tą ciekawą, egzotyczną dyscyplinę sportu – dodaje Zygmunt Wielogórski, prezes WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: marszałek Mazowsza Adam Struzik, poseł RP Krzysztof Tchórzewski, oraz prezydent Siedlec - Andrzej Sitnik. Radio Eska jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Olga Skrzek

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE