Mistrzostwa Europy w Sumo Młodzików, Kadetów i Juniorów już w ten weekend w Siedlcach

2021-07-20 20:44
Mistrzostwa Europy w Sumo Młodzików, Kadetów i Juniorów
Autor: Olga Skrzek

W najbliższy weekend Siedlce po raz pierwszy będą areną Mistrzostw Europy w Sumo. Rywalizować będą ze sobą młodzi zawodnicy z 14 państw świata. Wstęp na zawody jest wolny dla publiczności.

W Siedlcach zorganizowane zostaną Mistrzostwa Europy w Sumo Młodzików, Kadetów i Juniorów. Wydarzenie organizuje WLKS Siedlce-Nowe Iganie. - W czasie mistrzostw wystartuje 340 zawodników z 14 państw. Federacjami które będą wiodły prym będą gospodarze i na to liczę, że będziemy wielokrotnie słuchać Mazurka Dąbrowskiego ale z pewnością będą nam przeszkadzać w tym reprezentanci Ukrainy, Gruzji, Azerbejdżanu. Myślę też, że Estończycy również szykują się na ostre walki, również reprezentacja Niemiec. Także publiczność będzie mogła zobaczyć walki na bardzo wysokim poziomie – mówi Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo.

Zawody odbędą się 23-25 lipca w hali sportowej przy ul. Prusa 6.  - Imprezy które organizuje WLKS są zawsze otwarte, nie są biletowane. Zapraszamy, szczególnie młodzież aby zobaczyła tą ciekawą, egzotyczną dyscyplinę sportu – dodaje Zygmunt Wielogórski, prezes WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: marszałek Mazowsza Adam Struzik, poseł RP Krzysztof Tchórzewski, oraz prezydent Siedlec - Andrzej Sitnik. Radio Eska jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Olga Skrzek