Mikołaj odwiedził podopiecznych Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci!

2022-12-05 13:46
Mikołaj odwiedził podopiecznych Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci!
Autor: Olga Skrzek

Święty Mikołaj wyruszył z prezentami do podopiecznych Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Dzięki pomocy darczyńców spełniają się marzenia nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzeństwa.

Mikołajkowa akcja siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci organizowana jest już po raz trzeci - Prezenty zostały przygotowane przez anonimowych darczyńców, którzy to poprzez wybranie sobie jednego marzenia dziecka to marzenie spełnili - mówi Marlena Szeląg z fundacji siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Prezenty w asyście skrzydlatych pomocników Mikołaj dostarczył do 17 rodzin. - W ten sposób chcemy pomóc rodzinom, które wydają bardzo dużo pieniędzy na leczenie, leki, fizjoterapię niepełnosprawnych i chorych dzieci. Prezenty otrzymuje też rodzeństwo naszych podopiecznych – dodaje Tomek Skóra z Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Chętnych do pomocy Mikołajowi nie brakowało - Chce pomóc, bo sama mam brata z nieuleczalną chorobą i wiem jak takie dzieci potrzebują wsparcia - mówi Julia Talacha, pomocnica Świętego Mikołaja. - Ja chce pomagać i poczuć radość dzieci, które z tych upominków bardzo się ucieszą - dodaje Marcel Mikiciuk. Prezenty Mikołaj dostarczył m.in do rodziny z  Łucka, która przez wojnę na Ukrainie musiała szukać pomocy w Polsce. - Szpital w którym leczono naszą córkę Jarosławę został zbombardowany. Ma chore serce, problemy neurologiczne. Pan Bóg pokierował, nas tak, że trafiliśmy do Siedlec, pod opiekę Hospicjum. Jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi pani Oksana Kostanta. W sumie prezenty otrzymało ponad 40 dzieci z Siedlec i okolic.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE