Kacperek potrzebuje pomocy. Przyjdź na piknik i wesprzyj chorego malca!

2020-02-07 16:47
plakat
Autor: UPH Siedlce plakat

Trwa wyścig z czasem i walka o życie 17-miesięcznego Kacperka Boruty. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni i jedyną szansą na wyleczenie jest kosztowna terapia w USA. Potrzeba 9 mln złotych. Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie malca. Oprócz tego organizowanych jest wiele wydarzeń towarzyszących, podczas których można wesprzeć chłopca.

Jednym z nich jest Charytatywny Piknik Garnizonowy, który organizują Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny oraz 18. Dywizja Zmechanizowana. Impreza odbędzie się w sobotę (8 lutego) na terenie Wydziału Humanistycznego siedleckiej uczelni (ul. Żytnia).

- Na wszystkich, którzy nas odwiedzą będzie czekać mnóstwo atrakcji – zapowiada Przemysław Lipczyński, rzecznik prasowy 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. - Zaczynamy o godzinie 10 koncertem orkiestry wojskowej. Przygotowaliśmy też inne atrakcje, m.in. prezentacje sprzętu wojskowego: czekać będą zestawy Poprad, quady, symulatory dachowania i zderzeń, które przywiozą ze sobą żandarmi oraz wiele innych sprzętów – wymienia.

Wspomóc zbiórkę na leczenie Kacperka będzie można podczas licznych licytacji.

Do wylicytowania jest m.in. pamiątkowy medal, który przekazał dowódca dywizji gen. Gromadziński, a także zaproszenie dla dwóch osób na herbatkę u Ogińskiej z rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego prof. Tamarą Zacharuk – mówi Przemysław Lipczyński.

A oprócz tego wiele innych fantów. Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Kacperka Boruty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE