Film o Simonie Kossak i spotkanie z pisarką Anną Kamińską w NoveKino Siedlce już 6 października!

2022-10-03 6:44
Film o Simonie Kossak i spotkanie z pisarką Anną Kamińską – „Kino z pasją”  już 6 października w Novekino Siedlce!
Autor: fot. Anny Kamińskiej - Tomasz Rosłon, fot. Simony Kossak - Lech Wilczek

Na spotkanie autorskie z pisarką i reporterką Anną Kamińską oraz film o Simonie Kossak – wyjątkowej badaczce dzikiej przyrody Puszczy Białowieskiej, zapraszają organizatorzy spotkań dla kinomanów z cyklu „Kino z pasją”. Projekcja filmu i spotkanie – już w najbliższy czwartek, 6 października, o godz. 19.00 w NoveKino Siedlce.

Simona Kossak miała być męskim potomkiem, kontynuującym malarskie tradycje Juliusza, Wojciecha i Jerzego Kossaków. Tymczasem została wybitnym naukowcem, biologiem, prowadząc w Puszczy Białowieskiej, z dala od rodzinnego Krakowa, badania z zakresu ekologii behawioralnej ssaków. Zoopsycholog – tak lubiła mówić o sobie. I rzeczywiście jak mało kto rozumiała świat przyrody i rządzące nim prawa. To jej życiu i działalności poświęcony został film dokumentalny Natalii Korynckiej-Gruz pt. „Simona”, który 30 września wszedł na ekrany kin w Polsce – informuje Agnieszka Osmólska-Ilczuk, organizatorka spotkań z cyklu „Kino z pasją”.

Film będzie można obejrzeć także w najbliższy czwartek, w NoveKino Siedlce. A przed jego projekcją odbędzie się w kinie wyjątkowe spotkanie autorskie – zaproszenie organizatorów do rozmowy przed seansem przyjęła bowiem Anna Kamińska, pisarka, reporterka, wędrowniczka, a także autorka niezwykłej biografii Simony Kossak i konsultantka scenariusza do filmu „Simona”.

Anna Kamińska jest także autorką książki „Białowieża szeptem”, nagradzanych biografii wybitnych polskich himalaistek, Wandy Rutkiewicz i Haliny Krüger-Syrokomskiej oraz twórcy Monaru, Marka Kotańskiego. Wszystkie jej książki ukazały się w Wydawnictwie Literackim i cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników. Od 18.30 w foyer kina będzie możliwość indywidualnych rozmów z Anną Kamińską i podpisywania książek. O godz. 19.00 rozpocznie się się spotkanie połączone z projekcją filmu „Simona”, po której przewidziano czas na pytania do Gościa i rozmowę wokół filmu – dodaje Agnieszka Osmólska-Ilczuk.

Przypominamy: film już w czwartek, 6 października, w NoveKino Siedlce, o godz. 19.00!

Film o Simonie Kossak i spotkanie z pisarką Anną Kamińską – „Kino z pasją”  już 6 października w Novekino Siedlce!
Autor: fot. Anny Kamińskiej - Tomasz Rosłon, fot. Simony Kossak - Lech Wilczek
Sonda
Film Johnny - planujesz zobaczyć?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE