Egzaminy na prawo jazdy odwołane. W razie wyższej konieczności można zdawać w Warszawie

2020-03-18 13:11
WORD Siedlce
Autor: Monika Półbratek Na zdjęciu: Siedziba WORD-u w Siedlcach

W czasie zagrożenia epidemiologicznego zarząd województwa odwołał egzaminy na prawo jazdy na Mazowszu, w tym także w Siedlcach. Wstrzymane zostały również zapisy na egzaminy. Ci, którzy koniecznie muszą zdać swoje egzaminy teraz, mogą to zrobić w Warszawie. Sprawdziliśmy także, co mogą zrobić te osoby, które były zapisane na egzamin w tym lub kolejnym tygodniu, a został on odwołany.

– Do tych osób w chwili obecnej dzwonimy, informujemy je o odwołanych egzaminach i te osoby mają tak jakby zapłacone już te egzaminy, te opłaty nie przepadają. Jeżeli te osoby będą chciały, to mogą też wycofywać te opłaty, bo jest też taka możliwość. Natomiast będziemy proponowali tym osobom zapis na inne terminy, ale to już dopiero w momencie, kiedy będziemy wiedzieli, kiedy to zawieszenie się tak naprawdę skończy – wyjaśnia Dariusz Napiórkowski, dyrektor siedleckiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Jak było wspomniane wcześniej, choć zdawanie egzaminów na prawo jazdy w siedleckim WORD-ie zostało na razie wstrzymane, to osoby, które muszą zdać egzamin teraz, mają taką możliwość. Siedlczanie, którzy np. stracili prawo jazdy i zależy im na szybkim odzyskaniu dokumentu do pracy lub muszą zaliczyć egzamin ze względu na wymogi kursów unijnych, mogą zdawać w Warszawie.

– Jest wyznaczony jeden WORD na terenie województwa mazowieckiego. To jest WORD Warszawa na ul. Odlewniczej 8, i takie osoby, które muszą takie egzaminy zdać (…), prosimy, żeby kontaktowały się z nami telefonicznie i będziemy wtedy pomagać w ustaleniu takiego terminu w WORD-ie Warszawa – dodaje Dariusz Napiórkowski.

Na razie wszystkie egzaminy, które miały się odbywać w siedleckim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, zostały zawieszone co najmniej do 25 marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE