Dworzec kolejowy w Siedlcach do remontu. Jak będzie wyglądał?

2021-07-19 16:04
Tak bedzie wyglądał siedlecki dworzec kolejowy po remoncie
Autor: Olga Skrzek

Z zewnątrz będzie ceglany tak jak pierwszy dworzec kolejowy w Siedlcach, w wewnątrz z wysokim holem i poczekalnią otoczoną pasażem handlowym – tak już jesienią przyszłego roku będzie wyglądał siedlecki dworzec kolejowy. Dziś przekazano obiekt do remontu. Inwestycja kosztować będzie blisko 19 milionów złotych.

Obecny budynek dworca kolejowego w Siedlcach powstał 35 lat temu, w latach 90-tych został częściowo przebudowany. Rozpoczynający się remont będzie gruntowny - zmienimy charakter tego dworca, wprowadzimy najnowocześniejsze systemy zarządzania aby podróżni czuli się komfortowo i bezpiecznie - mówi Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.. Na inwestycje przeznaczono prawie 19 milionów złotych. Remont zrealizowany zostanie w ramach ogólnopolskiego Programu Inwestycji Dworcowych - kiedyś ten dworzec był oknem na świat a dzisiaj jest oknem do pracy w Warszawie i w Siedlcach - dodaje Krzysztof Tchórzewski, poseł na sejm RP, który zabiegał o remont obiektu. W związku z remontem na pasażerów czekać będą jednak pewne utrudnienia. Za dwa miesiące poczekalnia i kasy biletowe przeniesione zostaną do obiektu tymczasowego, który stanie przy wejściu na perony. - Dworzec tymczasowy będzie to dworzec kontenerowy ale ze wszystkimi możliwymi udogodnieniami w postaci toalet, kas biletowych oraz małej poczekalni dla klientów - tłumaczy Jacek Gilewicz, przedstawiciel wykonawcy inwestycji. Prace remontowe potrwają do jesieni 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE